xiaomi mi A2

Xiaomi Mi A2 z roku 2018 získava aktualizáciu na Android 10

Model Mi 2 predstavila spoločnosť Xiaomi ešte v júni roku 2018 ako cenovo dostupné zariadenie strednej triedy, ktoré však nebolo vybavené užívateľským prostredím výrobcu, ktoré poznáme ako MIUI.

Model Mi A2 predstavila spoločnosť Xiaomi ešte v júni roku 2018 ako cenovo dostupné zariadenie strednej triedy, ktoré však nebolo vybavené užívateľským prostredím výrobcu, ktoré poznáme ako MIUI.

Xiaomi Mi A2 pochádzal z takzvanej Android One kategórie, v ktorej najčastejšie nájdeme smartfóny značky Nokia. Znamená to, že tieto zariadenia používajú operačný systém Android v čistej podobe bez grafickej nadstavby.

Aj vďaka tomu sa jednoduchšie aktualizujú, čo teraz dokazuje smartfón Mi A2. Pôvodne prišiel na trh s OS Android 8.1 Oreo. Neskôr dostal aktualizáciu na verziu 9 Pie a teraz získava Android 10. Čerstvá aktualizácia má veľkosť 1,3 GB.

xiaomi mi A2
Foto: Xiaomi

Softvérový balíček sa medzi zariadeniami šíri postupne, preto ešte môže nejaký čas trvať, kým sa dostane ku všetkým vlastníkom tohto modelu.

V júli minulého roka bol predstavený nástupca – nová generácia Xiaomi Mi A3, ktorá na náš trh vstúpila s počiatočnou cenou 249 €. Novší model aktualizáciu na Android 10 zatiaľ neobdržal. Je však len otázkou času, kedy sa objaví aj pri tomto zariadení.

Je dobré vidieť, že najnovšie aktualizácie neobchádzajú ani cenovo veľmi dostupné smartfóny, ktoré boli predstavené dávnejšie. Najnovšia verzia systému nie je dôležitá len z pohľadu nových funkcií a užívateľských vylepšení, ale aj digitálnej bezpečnosti.

Total
3
Zdieľaní