Xiaomi mi A3

Xiaomi Mi A3 oficiálne: Čistý systém, 48 Mpx fotoaparát a OLED displej

Spoločnosť Xiaomi dnes (17. júla) podľa očakávania predstavila nový model z rodiny zariadení Android One, ktorý sa nazýva Mi A3.

Spoločnosť Xiaomi dnes (17. júla) podľa očakávania predstavila nový model z rodiny zariadení Android One, ktorý sa nazýva Mi A3. Novinka možno neohúri technologických nadšencov, na druhú stranu môže potešiť užívateľov, ktorí hľadajú dobrý a cenovo výhodný smartfón.

Xiaomi Mi A3 používa čistý operačný systém Android bez nadstavby MIUI. To znamená, že sa môžeme spoľahnúť na rýchly a spoľahlivý chod, ako aj na pravidelné aktualizácie. Mi A3 dostane v budúcnosti aktualizáciu na OS Android Q a taktiež na verziu Android R.

Menšie, no dôležité bezpečnostné aktualizácie bude smartfón dostávať po dobu troch rokov, presne podľa pravidiel certifikácie Android One.

Xiaomi Mi A3 má dizajn známy z predchádzajúcich modelov výrobcu. Je tu malý zárez v obrazovke, vertikálne uložená kamera v rohu zadnej strany a výraznejšie farby zadného krytu. Prednú aj zadnú stranu chráni odolné sklo Gorilla Glass 5. generácie.

xiaomi mi A3
Foto: mi.com

Novinka prekvapuje OLED obrazovkou so zobrazením dokonalej čiernej, pod ktorou sa ukrýva optický snímač odtlačkov. Má uhlopriečku 6,1 palca a jeden kompromis. Ponúka v úvodzovkách iba HD+ rozlíšenie, presnejšie 720 x 1560 pixelov v pomere strán 19,5:9.

O výkon sa stará 11nm čipset Snapdragon 665 spojený so 4 GB operačnou pamäťou a 64 GB úložiskom. Pre náročnejších bude k dispozícii aj verzia so 128 GB pamäťou. Fotoaparáty? Rovno tri.

TIP REDAKCIE
Najväčší medzigeneračný rozdiel? MacBook Pro s M1 Max ponúka až o 181 % rýchlejšiu grafiku
mi a3
Foto: mi.com

Hlavný snímač obrazu má 48 Mpx a svetelnosť f/1,78. Chýba mu ale optická stabilizácia obrazu. 8 Mpx snímač zachytí širokouhlé zábery v zornom poli 118° a dodatočný 2 Mpx senzor pomôže s rozostrením pozadia pri portrétoch. Vyniknúť môže selfie, a to vďaka 32 Mpx kamere s HDR a svetelnosťou f/2.0.

Veľmi dobre vyzerá batéria s kapacitou 4030 mAh. Moderný čipset, čistý systém a vysoká kapacita zrejme zabezpečia dvojdňovú výdrž na jedno nabitie. Zariadenie podporuje 18W rýchle nabíjanie. V balení sa však nachádza 10W adaptér. Výkonnejší zdroj si treba dokúpiť.

xiaomi
Foto: mi.com

Xiaomi Mi A3 nemá NFC čip. Platenie v obchodoch tak nezvládne. Má ale 3,5 mm audio rozhranie, IR senzor pre ovládanie domácej elektroniky, Bluetooth 5.0, dvojpásmové WiFi či hybridný dual SIM slot.

Európska cena bude začína na sume 249 EUR. V priebehu najbližších dní a týždňov by sa mala novinka objaviť aj na našom trhu.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať