xcover pro

Obrnený Samsung XCover Pro prichádza na Slovensko: Dostupný bude od februára za 499 €

Juhokórejský Samsung predstavil začiatkom januára smartfón XCover Pro, pri ktorom stavil na vysokú odolnosť. Podmieňuje ju nielen silná konštrukcia.

Juhokórejský Samsung predstavil začiatkom januára smartfón XCover Pro, pri ktorom stavil na vysokú odolnosť. Podmieňuje ju silná konštrukcia, krytie IP68 či armádny štandard odolnosti MIL-STD-810.

Samsung XCover Pro je podľa výrobcu ideálnym zariadením pre profesionálne využitie v náročných podmienkach. Samsung vyzdvihuje veľký a kvalitný displej, vymeniteľnú batériu s dlhou výdržou, spoľahlivosť alebo bezpečnostnú platformu Knox.

Smartfón je podľa neho vybavený celým radom hardvérových a softvérových riešení, ktoré umožňujú špeciálne využitie v rôznych profesionálnych situáciách – okrem iného je možné ho použiť ako vysielačku na platforme Microsoft Teams.

XCover Pro
Foto: Samsung

Vďaka dvom programovateľným tlačidlám si užívatelia môžu nastavenie a funkcie zariadenia prispôsobiť vlastným potrebám. Jediným stlačením tlačidla je možné napríklad spustiť skener, zapnúť svietidlo či otvoriť jednu z vybraných aplikácií. Nie je potrebné vyhľadávať aplikáciu na displeji alebo prechádzať menu, dokonca sa na displej ani nemusíte pozrieť.

Samsung XCover Pro
Foto: Samsung

Dotykový displej funguje v akýchkoľvek podmienkach, aj počas dažďa či sneženia. Špeciálny režim navyše umožňuje ovládanie v rukaviciach. Novinkou je prevod hlasu na text, vďaka ktorému je možné v prípade potreby správy aj pohodlne diktovať.

Samsung XCover Pro
Foto: Samsung

Samsung XCover Pro bude na našom trhu dostupný v prvej polovici mesiaca február za maloobchodnú odporúčanú cenu 499 €. Technickú špecifikáciu nájdete v prehľade nižšie. Samsung v nej uvádza, že XCover Pro prichádza na náš trh s operačným systémom v najnovšej verzii Android 10.

Pôvodne sa počítalo so staršou verziou OS Android 9 Pie a až s následnou aktualizáciou na Android 10.

Samsung XCover Pro

  • Rozmery a váha: 159,9 X 76,7 X 9,94 mm, 218 gramov
  • Displej: LCD, FHD+ rozlíšenie, uhlopriečka 6,3-palca, ovládanie v rukaviciach
  • Čipset: Exynos 9611
  • Pamäte: 4 GB RAM, 64 GB ROM, microSD do 512 GB
  • Fotoaparáty: 25 Mpx s f/1.7 + 8 Mpx s f/2.2, selfie 13 Mpx s f/2.0
  • Batéria: 4050 mAh, vymeniteľná, nabíjanie 15W
  • Odolnosť: IP68 – voda a prach, zosilnené telo, certifikácia MIL-STD 810G
  • Systém: Android 10.0
  • Ďalšie: Dual SIM (EU verzia), NFC, AR Core, kompas, gyroskop, WiFi, GPS, kompatibilita s mPOS (platobný terminál), snímač odtlačkov prstov (na boku zariadenia)
Total
5
Zdieľaní