Spoločná fotografia

SpaceX bude používať na prepravu astronautov elektrické SUV Tesla Model X

Spoločnosť SpaceX prezradila, že vybrala vozidlo pre vesmírne misie, ktoré bude voziť astronautov. O ich pohodlie sa postarajú elektromobily Tesla Model X.

Vesmírna spoločnosť SpaceX prezradila, že vybrala vozidlo pre nadchádzajúce misie, ktoré bude voziť astronautov k štartovacej rampe. O ich pohodlie sa postarajú špičkové elektromobily Tesla Model X.

K oznámeniu novinky došlo krátko po tom, čo jedna zo spoločností Elona Muska zrealizovala avizovaný test bezpečnostného systému kapsule Crew Dragon. NASA chce s jej pomocou prepravovať amerických astronautov zo Zeme na obežnú dráhu, kde sa nachádza medzinárodná stanica ISS.

Ak pôjde všetko podľa plánov, k prvému ostrému letu s ľudskou posádkou dôjde začiatkom apríla. Americká vesmírna agentúra pridelila SpaceX astronautov Doug Hurley a Robert Behnken, ktorí na fotografii vyššie pózujú pred elektromobilom Model X. A to navyše v nových skafandroch vesmírnej spoločnosti.

Test dopadol úspešne

Nedávny test Crew Dragon prebehol podľa očakávaní. Kapsula mala za úlohu predviesť fungovanie núdzového bezpečnostného systému, čo sa aj podarilo. Mohutnej explózii nosnej rakety Falcon 9 predchádzalo použitie malých trysiek SuperDraco, vďaka čomu sa posádka dostala do bezpečia. Nasledovalo otvorenie padákov a pristátie.

TIP REDAKCIE
Slovensko chce konať: Za šírenie konšpirácií na Facebooku až 10 rokov vo väzení!

Spoločnosť SpaceX chce v neďalekej budúcnosti zrealizovať hneď niekoľko podobne zameraných testov, aby si bola istá, že sa živej posádke nič nestane. Počas posledného testu nesedeli v kapsule ľudia, ale iba dve senzormi vybavené figuríny.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať