xcover pro

Samsung predstavil XCover Pro: Odolný smartfón s vymeniteľnou batériou

Samsung potichu vydal svoj nový odolný smartfón s označením Galaxy. Konkrétne ide o model Galaxy XCover Pro, následníka Xcover 4 z roku 2017.

Samsung potichu predstavil svoj nový odolný smartfón s označením Galaxy. Konkrétne ide o model Galaxy XCover Pro, následníka XCover 4 z roku 2017. Okrem svojej odolnosti sa však vyznačuje aj aktuálne nie veľmi vídanou možnosťou, píše Android Authority.

XCover Pro pokrýva 6,3-palcový LCD displej s pomerom strán 20:9, na ktorom svoje miesto zaujal otvor pre selfie fotoaparát. Skvelou správou je, že displej reaguje na dotyk aj v prípade, kedy má používateľ mokré ruky či oblečené rukavice.

Poháňa ho 8-jadrový čipset Exynos 9311 silicon, ktorý kooperuje so 4 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB úložiskom. Interiér ďalej obsahuje aj 4 050 mAh batériu s podporou 15 W rýchlonabíjania.

Čo sa týka fotoaparátov, zadná strana XCover Pro ich ponúka celkovo dva. Hlavný z nich disponuje rozlíšením 25 Mpx, zatiaľ čo pomocný ponúka presne 8 Mpx. Na selfie snímky vám poslúži 13 Mpx predný snímač.

TIP REDAKCIE
SpaceX je nekompromisný: Ak cez Starlink stiahnete torrent, môže vás odstrihnúť
xcover pro pci
Zdroj: WinFuture (via Android Authority)

Zo širokej skupiny dnešných odolných telefónov však vystupuje jednou pomerne unikátnou možnosťou – vymeniteľnou batériou, čo mu poskytuje značnú výhodu oproti konkurencii. V súvislosti s odolnosťou ešte môžeme spomenúť označenie IP68 (odolnosť voči prachu a vode) a certifikáciu MIL-STD-810.

Čo sa týka softvéru, XCover Pro poženie Android 9, no údajne sa môže dočkať aj Android 10.

Predávať sa začne na území Európy, a to už v priebehu budúceho mesiaca. Jeho cena by sa mala pohybovať tesne pod hranicou 500 €.

Total
5
Zdieľaní