Niektoré drony GoPro Karma nedokážu lietať, opravná aktualizácia je na ceste

Nefunkčná kalibrácia umiestnenia.

0
dron
Foto: GoPro

GoPro Karma je zaujímavým príbehom, ktorý však neskončil šťastne. Známy výrobca akčných kamier sa pred niekoľkými rokmi rozhodol, že postaví konkurenciu pre drony od DJI a ďalších výrobcov.

Už po niekoľkých týždňoch od uvedenia musel výrobca drony Karma stiahnuť z trhu. Kvôli problémom s napájaním sa mohli neočakávane zrútiť zo vzduchu, čo predstavovalo potenciálne nebezpečenstvo.

Dronom GoPro Karma sa nikdy nedostalo vrúcnejšej priazne zo strany zákazníkov. Spoločnosť GoPro ukončila výrobu dronov v januári roku 2018 s tým, že bude aj naďalej pokračovať v ich softvérovej podpore pre existujúcich zákazníkov.

Tých čakalo v novom roku nemilé prekvapenie. Niektoré drony Karma nedokážu lietať, čo je zjavne zapríčinené nefunkčným systémom presného navádzania. Súčasní vlastníci zariadení na problém poukázali na oficiálnych fórach spoločnosti a na sociálnej sieti Twitter.

gopro karma
Dron GoPro Karma Foto: wikimedia.org

Podľa vyjadrenia spoločnosti spôsobuje problém magnetický model Zeme, ktorý pri prechode do nového roka vykázal bližšie nešpecifikovanú chybu. Dron GoPro Karma nevyužíva pre presnú navigáciu len GPS a Glonass, ale aj informácie z daného magnetického modelu, ktoré sú v zariadení uložené.

Riešenie je našťastie pomerne triviálne. Výrobca pripravuje opravnú aktualizáciu firmvéru, ktorá bude dostupná už v najbližších dňoch. Dron tak stačí jednoducho aktualizovať a môže svojim majiteľom aj naďalej slúžiť.

Výrobca dron naposledy aktualizoval v septembri roku 2018, ak nepočítame aktuálne ohlásenú inováciu. Nie je známe, dokedy výrobca plánuje dron po softvérovej stránke podporovať.

Ak náhodou dron GoPro Karma vlastníte, očakávajte dôležitú aktualizáciu.