Možná podoba Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip má mať dva displeje: Flexibilný aj sekundárny

11. februára nám Samsung nepredstaví iba modelový rad Galaxy S20. Okrem vlajkovej lode sa máme v ten istý deň dočkať aj takzvanej vyklápačky Galaxy Z Flip.

11. februára nám Samsung nepredstaví iba modelový rad Galaxy S20. Okrem vlajkovej lode sa máme v ten istý deň dočkať aj takzvanej vyklápačky. Novinka by mala niesť názov Galaxy Z Flip a tu je všetko, čo v týchto dňoch vieme o jej hardvérovej výbave.

Technickú špecifikáciu smartfónu Samsung Galaxy Z Flip bude podľa dostupných informácií tvoriť dvojica zobrazovacích panelov. Okrem hlavného, ktorý je flexibilný, sa spomína i sekundárny.

Druhý displej nájdeme na prednej strane zatvorenej konštrukcie. A to preto, aby používateľ videl prichádzajúce notifikácie aj bez toho, aby ju musel zakaždým otvárať. Keďže dostane uhlopriečku o veľkosti iba 1 palec, tak príliš veľa priestoru nezaberie.

6,7″ Dynamic AMOLED displej

Hlavný displej ponúkne kombináciu 6,7-palcovej uhlopriečky, Dynamic AMOLED technológie a diery, kde výrobca umiestni selfie fotoaparát. To najdôležitejšie tu ale je, že pôjde o ohybný kúsok, ktorý možno skladať ako kus papiera. Preto by mal prísť spolu s nadštandardne tenkým ochranným sklom a plastovou vrstvou pre čo najdlhšiu životnosť.

90-stupňová poloha flexibilného displeja
90-stupňová poloha flexibilného displeja

Ďalšou zaujímavosťou, ktorá sa spája s touto oblasťou hardvérovej výbavy, je informácia o dvoch fixných polohách displeja. Ak bude niekto potrebovať, môže ho vraj uzamknúť v 90-stupňovom uhle, a vďaka tomu potom vznikne z konštrukcie improvizovaný stojan. Za bežných okolností pôjde o uhol s veľkosťou 180 stupňov, čo inými slovami znamená, že obe časti panelu zostanú v jednej rovine.

TIP REDAKCIE
O elektromobilitu sa zaujíma už aj Dodge, posledné spaľováky vyrobí v roku 2024

Snapdragon 855 aj 12 Mpx

Samsung Galaxy Z Flip má poháňať síce starší, no stále schopný čipset Snapdragon 855 od americkej spoločnosti Qualcomm. Nedávny únik kľúčových častí špecifikácie nám však prezradil aj to, že hlavný fotoaparát nebude tvoriť 108 Mpx, ale iba 12 Mpx hlavný snímač. Čo sa týka úložiska či veľkosti akumulátora, tak môžeme očakávať 256 GB a až dve batérie s 900 aj 2 300 mAh kapacitou, informuje GizmoChina.

Samsung Galaxy Z Flip?
Samsung Galaxy Z Flip? (ZDROJ Weibo)

Cenovka a dostupnosť

Ako už bolo spomenuté, Samsung nám ukáže Galaxy Z Flip po boku vlajkovej lode Galaxy S20 Ultra. K predstaveniu noviniek dôjde počas nadchádzajúcej mediálnej udalosti Unpacked, ktorá je naplánovaná na 11. februára. Vyklápačka by mala na domácom trhu výrobcu stáť od 860 do 1 300 dolárov, čo je značne menej, ako si Motorola pýta za konkurenčný smartfón Motorola RAZR.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať