Samsung Galaxy S20 Ultra bude kvalitnejší: Rámik bude mať z nehrdzavejúcej ocele

Prémiová konštrukcia, prémiová cenovka.

2
Jeden z renderov
Jeden z renderov

Samsung podľa všetkého nahradí hliník. Teda aspoň čo sa týka jeho nadchádzajúcej vlajkovej lode, ktorú spoznáme už čoskoro. TOP verzia Galaxy S20 Ultra vraj ponúkne konštrukciu z nehrdzavejúcej ocele.

S touto zaujímavou informáciou prišiel Max Weinbach z webu XDA Developers, kde má vo zvyku publikovať články s exkluzívnymi informáciami. Z toho sa dá pomerne jednoducho vydedukovať, že disponuje vzácnymi kontaktmi. Môže ísť ako o ľudí z dodávateľského reťazca juhokórejského výrobcu, tak aj o ľudí priamo z jeho interného prostredia.

Súčasná vlajková loď Galaxy S10 ponúka rámik z prvotriedneho hliníku, pričom to isté platí i o predchádzajúcich generáciách. Ak by teda Samsung skutočne pristúpil na špekulovanú zmenu, mali by sme česť s jednou z najzásadnejších konštrukčných zmien za posledné roky. Cenovka však v takom prípade môže vystreliť až na 1 300 eur.

Slabá popularita ocele

Konštrukciu z nehrdzavejúcej ocele momentálne neponúka príliš veľa smartfónov. Medzi tie najznámejšie kúsky patrí napríklad Nokia 8 Sirocco alebo minuloročný iPhone 11 Pro.

Nehrdzavejúca oceľ je pri porovnaní s hliníkom ťažšia, pretože má vyššiu hustotu (7,85 g/cm³ vs 2,7 g/cm³). Aj to je dôvod, prečo počas držania pôsobí prémiovejšie. Používateľ si kvôli vyššej hmotnosti môže myslieť, že má v rukách kvalitnejšie zariadenie. Podobný dojem zanechávajú napríklad aj TOP verzie iOS smartfónov, za ktoré si Apple pýta nemalé peniaze.

Nokia 8 Sirocco
Nokia 8 Sirocco (FOTO Marek Urban)

Z vizuálneho uhla pohľadu príliš veľa rozdielov nenájdete. Mnohí si preto môžu nehrdzavejúcu oceľ veľmi rýchlo spliesť s hliníkom, ktorý prešiel cez lesklú povrchovú úpravu.

Predstavenie Galaxy S20

Prémiovú novinku Samsung Galaxy S20 Ultra spoznáme o pár dní, a to po boku dvoch lacnejších modelov Galaxy S20 a Galaxy S20+. Veľké mediálne podujatie Unpacked je tentokrát naplánované už na 11. februára, čo je o pár dní skôr ako minulý rok. Šou prebehne v americkom meste San Francisco.