ŽIVÉ FOTO: Toto je nový Samsung Galaxy S20+ 5G!

Samsung Galaxy S11 a.k.a Galaxy S20+

3
samsung galaxy s20
Foto: Max Weinbach/XDA

Do oficiálneho predstavenia novej rodiny Samsung Galaxy S20 zostáva približne mesiac (11. február). Podľa klasického scenára sa krátko pred premiérou na verejnosti objavujú prvé živé fotografie očakávaných zariadení.

Snímky smartfónu Samsung Galaxy S20+ získal Max Weinbach z portálu XDA, ktorý ich samozrejme zverejnil. Fotografie zachytávajú 5G verziu smartfónu, ktorá sa však po stránke vzhľadu nijako nelíši od štandardnej 4G verzie.

Galaxy S20+ je vybavený Infinity-O displejom s otvorom pre selfie kameru umiestneným v strede pod horným okrajom. Obrazovka je zakrivená, obkolesujú ju štíhle rámiky a na zadnej strane sa nachádza štvorica fotoaparátov sústredených do veľkého obdĺžnika.

Snímky tak potvrdzujú vzhľad zariadenia, ktorý od novembra postupne identifikujú rôzne uniknuté informácie a vizualizácie. Galaxy S20+ má mať 6,7-palcovú obrazovku, zatiaľ čo Galaxy S20 displej so 6,2-palcovou uhlopriečkou a Galaxy S20 Ultra s až 6,9-palcovou uhlopriečkou.

samsung galaxy s20
Samsung Galaxy S20+ Foto: Max Weinbach/XDA

Každá z obrazoviek bude vyrobená AMOLED technológiou, disponovať budú rozlíšením 3 200 x 1 440 pixelov a snáď 120 Hz obnovovacou frekvenciou. V prípade Galaxy S20+ sa počíta aj so 4 500 mAh batériou s rýchlym 45 W nabíjaním. Galaxy S20 Ultra by mohol mať 4 900 mAh batériu, dostupnejší Galaxy S20 4 300 mAh akumulátor.

5G aj 4G

Samsung v minulom roku predal 6,7 miliónov kusov smartfónov podporujúcich siete 5. generácie. Tento rok ich chce predať ešte viac, čomu majú dopomôcť aj vlajkové lode Galaxy S20. 5G siete ale ešte nie sú všeobecne rozšírené, preto výrobca pripraví aj verzie zariadení bez tejto konektivity.

V 5G a zároveň v 4G verzii budú dostupné zariadenia Galaxy S20 a Galaxy S20+. Samsung Galaxy S20 Ultra by však mal byť dostupný len v 5G verzii. V Európe novinky poženie čipset Exynos 990. V ostatných častiach sveta, hlavne v USA, bude výkon dávkovať Snapdragon 865 s 5G modemom.

TIP REDAKCIE
Apple má na budúci rok chystať iPad Pro s podporou 5G sietí

Keďže má byť Samsung Galaxy S20 Ultra dostupný len v 5G verzii, automaticky sa objavujú pochybnosti, či bude smartfón dostupný na trhu aj v tých krajinách, v ktorých sa operátori ešte nepustili do rozvoja 5G sietí.

108 Mpx fotoaparát

Samsung mal špeciálne pre rad Galaxy S20 vyvinúť nový snímač obrazu s neskromným 108 Mpx rozlíšením. Indície však naznačujú, že bude súčasťou len najlepšie vybaveného modelu Galaxy S20 Ultra.

Foto: Ice Universe

Galaxy S20 a Galaxy S20+ fotky zachytia 12 Mpx snímačom obrazu, ktorý však bude vylepšený oproti tomu, ktorý sa nachádza v posledných vlajkových lodiach Galaxy Note10 a Note10+.

Samsung Galaxy S20 Ultra má prekvapiť výnimočnými foto schopnosťami na čele s 8K videom, 10-násobným optickým priblížením (48 Mpx) a ešte lepšími širokouhlými fotografiami. Tele objektívom a širokouhlým objektívom budú vybavené aj ostatné dve vlajkové lode. Či s rovnakými parametrami, nevieme.

Cena

Je ešte skoro na to, aby sme mohli hovoriť o presnej cene. Je ale jasné, že najdrahším bude Samsung Galaxy S20 Ultra, ktorý by mohol stáť až 1 099 amerických dolárov, resp. eur.

Pri Galaxy S20+ očakávame cenu 999 €, pri Galaxy S20 zas 899 €, možno nižšiu. Bežné prevedenia bez 5G konektivity by mali stáť menej. Tipovali by sme cenu nižšiu o 100 €. Už krátko po oficiálnom predstavení by mal byť dostupný predpredaj všetkých troch modelov.

Do maloobchodného predaja sa novinky dostanú niekedy okolo 21. februára. Samsung by mal okrem línie Galaxy S20 predstaviť nový skladací smartfón a inovované bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+. O nových hodinkách sa nehovorí.

Zdá sa, že sú všetky základné informácie už viac-menej známe. Potvrdí ich síce až oficiálne predstavenie, môžeme sa ale na ne celkom dobre spoľahnúť už teraz. Teraz musíme čakať na ďalšie fotky a presnejšie informácie, ktoré sa s blížiacim sa predstavením určite objavia.