14″ herný notebook ROG Zephyrus G14 poháňa grafická karta GeForce RTX Max-Q

Tak toto sa podarilo.

0
ROG Zephyrus G14
ROG Zephyrus G14

Značka Republic of Gamers, ktorá patrí pod krídla spoločnosti Asus, predstavila nový herný notebook. ROG Zephyrus G14 ponúka relatívne kompaktnú a ľahkú konštrukciu, technológiu Ray Tracing aj takzvaný AniMe Matrix displej.

AniMe Matrix displej je v podstate sekundárnym zobrazovacím panelom v hardvérovej výbave novinky. Okrem toho základného (14 palcov) v útrobách je na jeho zadnej strane až 1 215 dôkladne rozmiestnených LED svetiel, ktoré vzájomne spolupracujú a vďaka tomu vytvárajú objekty, logá alebo dynamicky sa meniace animácie.

Ako píše TechSpot, váha ROG Zephyrus G14 nedosahuje ani 1,6 kilogramu, čo je v porovnaní napríklad s takým ROG Zephyrus S z minulého roka približne o 0,4 kilogramu menej. Niečo podobné platí i o hrúbke, pretože tá je o presne o 1 milimeter menšia. Hovoríme tu o necelých 18 milimetroch.

GeForce RTX Max-Q

O grafickú stránku sa stará grafická karta GeForce RTX 2060 Max-Q. To inými slovami znamená, že ide o verziu s lepšou energetickou efektivitou aj tichším chodom, no so slabším výkonom. Používatelia majú na výber z dvoch typoch displejov – jeden dostal Quad HD rozlíšenie a 60 Hz, druhý pre zmenu Full HD rozlíšenie a až 120 Hz. Notebook možno nabíjať cez USB C, má Wi-Fi 6 aj Bluetooth 5.0.

ROG Zephyrus G14
ROG Zephyrus G14

Informácie o cene či dostupnosti v tejto chvíli nepoznáme. Dá sa však predpokladať, že ROG Zephyrus G14 dorazí na pulty obchodov so spotrebnou elektronikou počas najbližších mesiacov, a to spolu s prívetivou cenovkou.