ROG Zephyrus G14

14″ herný notebook ROG Zephyrus G14 poháňa grafická karta GeForce RTX Max-Q

Značka Republic of Gamers, ktorá patrí pod krídla spoločnosti Asus, predstavila nový herný notebook. ROG Zephyrus G14 ponúka aj AniMe Matrix displej.

Značka Republic of Gamers, ktorá patrí pod krídla spoločnosti Asus, predstavila nový herný notebook. ROG Zephyrus G14 ponúka relatívne kompaktnú a ľahkú konštrukciu, technológiu Ray Tracing aj takzvaný AniMe Matrix displej.

AniMe Matrix displej je v podstate sekundárnym zobrazovacím panelom v hardvérovej výbave novinky. Okrem toho základného (14 palcov) v útrobách je na jeho zadnej strane až 1 215 dôkladne rozmiestnených LED svetiel, ktoré vzájomne spolupracujú a vďaka tomu vytvárajú objekty, logá alebo dynamicky sa meniace animácie.

Ako píše TechSpot, váha ROG Zephyrus G14 nedosahuje ani 1,6 kilogramu, čo je v porovnaní napríklad s takým ROG Zephyrus S z minulého roka približne o 0,4 kilogramu menej. Niečo podobné platí i o hrúbke, pretože tá je o presne o 1 milimeter menšia. Hovoríme tu o necelých 18 milimetroch.

GeForce RTX Max-Q

O grafickú stránku sa stará grafická karta GeForce RTX 2060 Max-Q. To inými slovami znamená, že ide o verziu s lepšou energetickou efektivitou aj tichším chodom, no so slabším výkonom. Používatelia majú na výber z dvoch typoch displejov – jeden dostal Quad HD rozlíšenie a 60 Hz, druhý pre zmenu Full HD rozlíšenie a až 120 Hz. Notebook možno nabíjať cez USB C, má Wi-Fi 6 aj Bluetooth 5.0.

TIP REDAKCIE
Nový procesor od Intelu je výkonnejší ako M1 Max, je však až 3-násobne náročnejší
ROG Zephyrus G14
ROG Zephyrus G14

Informácie o cene či dostupnosti v tejto chvíli nepoznáme. Dá sa však predpokladať, že ROG Zephyrus G14 dorazí na pulty obchodov so spotrebnou elektronikou počas najbližších mesiacov, a to spolu s prívetivou cenovkou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať