Obranný laser v akcii

Izrael vyvíja obranný laser, ktorým chce ničiť drony aj letiace rakety

Izraelskí odborníci vyvíjajú zbraň, ktorá bude fungovať prostredníctvom laseru. Svoje ciele zničí s pomocou koncentrovaného svetelného lúču.

Izraelskí odborníci na zbraňové systémy vyvíjajú novinku, ktorá bude fungovať prostredníctvom laseru. To v praxi znamená, že svoje ciele ako drony alebo rakety zničí s pomocou dôkladne koncentrovaného svetelného lúču.

O ambicióznom projekte sme sa dozvedeli vďaka ministrovi obrany Izraelu, informuje web DefenseNews. Komentárov sa však nezdržali ani vysokopostavení predstavitelia ozbrojených zložiek. K demonštrácii techniky by malo dôjsť ešte v priebehu tohto roka.

“Vstupujeme do novej éry energetického boja vo vzduchu, na zemi a aj na vode. Investície do vývoja a výskumu, ktoré prebehli počas uplynulých rokov, stavajú Izrael do popredných pozícií v oblasti vysokoenergetických laserových systémov,” nadšene prezradil brigádny generál Yaniv Rotem.

Laser
Laser

Laser je v zbrojnom priemysle považovaný za jeho ďalšiu dôležitú etapu. V neďalekej budúcnosti ním nebudú vybavené iba obranné zbraňové systémy, ako je tento, ale aj tie útočné, a to vrátane ručných zbraní pre vojakov. Jednoducho povedané, koncentrovaný svetelný lúč jedného dňa nahradí dnešné náboje, rakety či delostrelectvo.

TIP REDAKCIE
Facebook sa vytešuje: V Obchode Play má už tri aplikácie, ktoré prekonali hranicu 5 miliárd inštalácií

USA aj Francúzsko

Podobnými ambíciami sa netaja Spojené štáty americké a dokonca ani Francúzsko, o čom sme informovali pred niekoľkými mesiacmi. Ak pôjde všetko podľa ich plánov, francúzske satelity dostanú v neďalekej budúcnosti obranné lasery, aby mohli čeliť potenciálnym hrozbám. Američania chcú modernú techniku zase použiť na obranu svojich bojových lodí.

Total
3
Zdieľaní