AKTUÁLNE: Huawei Mate 30 Pro sa bude oficiálne predávať na českom trhu

Špičkovo vybavená vlajková loď Huawei Mate 30 Pro sa okrem domovskej Číny predáva len v pár málo krajinách. Dôvodom je absencia služieb a aplikácii od Google, ktoré nemôže Huawei využívať na základe sankcií americkej vlády.

Špičkovo vybavená vlajková loď Huawei Mate 30 Pro sa okrem domovskej Číny predáva len na obmedzenom počte trhov. Dôvodom je absencia služieb a aplikácií od Google, ktoré nemôže Huawei využívať na základe sankcií americkej vlády.

Huawei Mate 30 Pro sa zo začiatku predával len na domácom trhu v Číne, kde zožal veľký úspech. Postupne sa ale dostal aj na niektoré trhy mimo Číny, predáva sa napríklad v Rumunsku alebo vo Švajčiarsku.

Huawei začína model Mate 30 Pro predávať v ďalšej krajine, ku ktorej máme najbližšie. Dotekomanie.cz informuje, že Mate 30 Pro bude dostupný na českom trhu od 27. januára za 24 999 Kč, teda po prepočte za asi 990 €.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

27. januára bude dostupný systém predbežných objednávok. V maloobchodnom predaji sa prvé kusy objavia 10. februára. Zariadenie sa bude dať zakúpiť prostredníctvom online obchodu alebo v kamenných predajniach.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11 bude podporovať 120 W nabíjanie, potvrdil výrobca

Stále platí, že smartfón nie je vybavený službami a aplikáciami od Google, s čím musia prípadní záujemcovia počítať. Existujú spôsoby, ako Google služby v smartfóne spojazdniť. Každý spôsob je však neoficiálny a nemusí fungovať spoľahlivo či dlhodobo.

Či bude Mate 30 Pro od Huawei dostupný aj na našom trhu momentálne nevieme. Výrobcu sme požiadali o vyjadrenie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať