AKTUÁLNE: Huawei Mate 30 Pro sa bude oficiálne predávať na českom trhu

Prekvapenie.

0

Špičkovo vybavená vlajková loď Huawei Mate 30 Pro sa okrem domovskej Číny predáva len na obmedzenom počte trhov. Dôvodom je absencia služieb a aplikácií od Google, ktoré nemôže Huawei využívať na základe sankcií americkej vlády.

Huawei Mate 30 Pro sa zo začiatku predával len na domácom trhu v Číne, kde zožal veľký úspech. Postupne sa ale dostal aj na niektoré trhy mimo Číny, predáva sa napríklad v Rumunsku alebo vo Švajčiarsku.

Huawei začína model Mate 30 Pro predávať v ďalšej krajine, ku ktorej máme najbližšie. Dotekomanie.cz informuje, že Mate 30 Pro bude dostupný na českom trhu od 27. januára za 24 999 Kč, teda po prepočte za asi 990 €.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

27. januára bude dostupný systém predbežných objednávok. V maloobchodnom predaji sa prvé kusy objavia 10. februára. Zariadenie sa bude dať zakúpiť prostredníctvom online obchodu alebo v kamenných predajniach.

Stále platí, že smartfón nie je vybavený službami a aplikáciami od Google, s čím musia prípadní záujemcovia počítať. Existujú spôsoby, ako Google služby v smartfóne spojazdniť. Každý spôsob je však neoficiálny a nemusí fungovať spoľahlivo či dlhodobo.

Či bude Mate 30 Pro od Huawei dostupný aj na našom trhu momentálne nevieme. Výrobcu sme požiadali o vyjadrenie.