huawei Mate 30 Pro

Prezident Huawei: Do konca roka chceme predávať aj lacné 5G smartfóny

Čínska výskumná agentúra predpokladá, že až 20 % 5G zariadení naplánovaných na tento rok bude stáť menej ako 2 000 CNY (cca 260 EUR).

Podpora 5G konektivity je v tomto roku heslom zrejme každého väčšieho výrobcu smartfónov. Medzi nimi nájdeme napríklad aj čínsku spoločnosť Huawei, ktorá práve prišla so zaujímavým prehlásením – do konca roka chce začať predávať 5G smartfóny, ktorých cena sa bude pohybovať len okolo 150 dolárov. Téme sa venoval web Gizmochina.

Výrobca už na svojom konte má niekoľko 5G modelov, ako napríklad Mate 30 5G, Mate 20 X 5G, Mate X 5G, Nova 6 5G či Honor V30. Nedávno sa dokonca pochválil, že sa mu doposiaľ podarilo expedovať až 6,9 milióna 5G zariadení. Tejto téme sme sa bližšie venovali v samostatnom článku.

5G
Ilustračný obrázok (ZDROJ mohamed_hassan / pixabay.com)

Pätina tohtoročných 5G smartfónov má stáť do 260 eur

Čínska výskumná agentúra predpokladá, že až 20 % 5G zariadení naplánovaných na tento rok bude stáť menej ako 2 000 CNY (cca 260 EUR). Globálne to má pritom začať platiť od budúceho roka.

Huawei však chce latku posunúť ešte vyššie a cenu nastaviť ešte nižšie. Ako sme už spomenuli na začiatku článku, prezident spoločnosti plánuje smartfóny predávať za približne 150 dolárov, teda zhruba 130 eur. Svoje plány chce zrealizovať najneskôr na začiatku budúceho roka.