Mate X

Huawei predal väčší počet 5G smartfónov ako konkurenčný Samsung

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Samsung prostredníctvom tlačovej správy informovala o celkovom počte predaných 5G smartfónov za rok 2019.

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Samsung prostredníctvom tlačovej správy informovala o celkovom počte predaných 5G smartfónov za rok 2019.

Samsung podľa nej v roku 2019 predal 6,7 miliónov zariadení, ktoré sú schopné pracovať s rozvíjajúcimi sa sieťami 5. generácie. Juhokórejský výrobca má v portfóliu päť zariadení, ktoré sú kompatibilné s 5G technológiou.

Teraz to vyzerá, že Samsung nie je úplným lídrom v tejto oblasti. 5G zariadenia má v ponuke aj Huawei, ktorý teraz vyrukoval s informáciou, že svojim zákazníkom dodal až 6,9 miliónov kusov 5G smartfónov.

Správa bola pôvodne publikovaná na účte dcérskej značky Honor na čínskej sociálnej sociálnej sieti Weibo.

Ide o relatívne prekvapivý výsledok, keďže Huawei podstatnú časť svojich mobilných produktov úspešne predával v minulom roku hlavne na domácom čínskom trhu. 5G smartfóny od Huawei sú dostupné aj na iných trhoch, veľa ich však nie je. Spomenúť môžeme Spojené arabské emiráty.

TIP REDAKCIE
Najlepšia 3D tlačiareň za 200 €: Creality 3D CR-6 SE Pro je špičková!
Skladací Huawei Mate X

Portfólio výrobcu Huawei je v tomto prípade o niečo bohatšie. V ponuke má 8 5G zariadení: menovite Mate 20X 5G, Mate 30 5G, Mate 30 Pro 5G, Mate 30 RS Porsche Design 5G, Nova 6 5G, skladací Mate X 5G a Honor V30 a V30 Pro s 5G pripojením.

Očakáva sa, že obaja výrobcovia tento rok ponuku 5G modelov ešte rozšíria, pričom sa dotkne aj cenovo dostupnejšej kategórie. Napriek predpovedaným rastúcim predajom sa ich podiel na trhu môže znížiť.

K slovu totižto príde ostatná konkurencia, ktorá sa bude chcieť taktiež odviesť na vlne nových 5G technológií. Nové 5G smartfóny tento rok predstaví Xiaomi, možno Nokia a ďalší výrobcovia.

Siete 5. generácie nie sú u nás rozšírené a ešte nejaký čas potrvá, kým sa stanú bežne dostupnými. Preto môžete 5G smartfóny zatiaľ pokojne oželieť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať