Xiaomi bol udelený ďalší patent na skladací smartfón. Ponúkne pomerne netradičný dizajn

Úrady udelili čínskemu Xiaomi ďalší patent na skladáci smartfón, ktorý sa bude skladať ako Motorola RAZR a ponúkne vysúvací selfie fotoaparát.

Úrady udelili čínskemu Xiaomi ďalší patent na skladáci smartfón, ktorý sa bude skladať ako Motorola RAZR a ponúkne vysúvací selfie fotoaparát. V priebehu len jedného mesiaca ide už o druhý odobrený patent, píše Gizmochina.

Zariadenie vyobrazené na predmetnom patente sa bude skladať vertikálne, čiže na štýl už spomenutého smartfónu Motorola RAZR. Takmer celú prednú stranu má pokrývať displej, ktorý budú ohraničovať skutočne tenučké rámiky. Čo sa týka selfie fotoaparátu, ten sa má spolu s LED bleskom nachádzať na samostatnom vysúvacom paneli.

Zdroj: Gizmochina

Zadná strana zariadenia údajne ponúkne dvojicu fotoaparátov sprevádzaných LED bleskom. Práve tu sa však veci stávajú ešte zaujímavejšími. Snímače s bleskom sa totiž nachádzajú vnútri menšieho sekundárneho displeja slúžiaceho na zobrazovanie notifikácií, keď je telefón v zloženom stave.

Nejde o prvý patent spoločnosti, ktorý hovorí o skladacom smartfóne. Dokonca sme sa už dočkali aj demonštrácie funkčného prototypu s ohybným displejom, no ohľadom predpokladaného času predstavenia nepadlo žiadne slovo.

TIP REDAKCIE
Zoznam hier na PlayStation Plus: Čo všetko budeme hrať? Je tam toho veľa!