VIDEO: Motorola RAZR má špeciálny retro režim, takto vyzerá

Skvelý nápad!

1
Motorola RAZR
Motorola RAZR a jej retro režim (FOTO John Kim / CNET)

Trh so skladacími smartfónmi sa po novom rozrástol o ďalšieho renomovaného výrobcu. Motorola v závere uplynulého týždňa predstavila druhú generáciu legendárneho telefónu Motorola RAZR z roku 2004, ktorý prichádza s flexibilným displejom a dokonca aj s retro režimom.

Retro režim je možné aktivovať v rýchlych nastaveniach. Web The Verge píše, že na mieste stačí iba stlačiť tlačidlo „upraviť“ (edit) a potom bude možné presunúť ikonku funkcionality na viditeľnejšie miesto, aby bola po vysunutí lišty neustále poruke. Za bežných okolností je totiž skrytá.

Ako už napovedá samotný názov, softvérová funkcionalita premení moderný smartfón na klasický mobilný telefón. Na displeji nebude vidieť používateľské prostredie operačného systému Android, ale jeho výrazne jednoduchšieho predchodcu z roku 2004, a to vrátane tradičnej klávesnice T9.

Keďže bola prvá Motorola RAZR enormne populárna, retro režim púta obrovskú pozornosť. Platí to ako o verejnosti, tak aj o technologických médiách, ktoré sú z objavu rovnako nadšené.

Nová Motorola RAZR dorazí aj do Európy. Treba sa však pripraviť na to, že cena smartfónu kvôli pripočítaniu DPH mierne porastie. Viac podrobností nájdete v tomto článku.