bezdrotove sluchadla

Vlajkové smartfóny by mohli byť automaticky dodávané s bezdrôtovými slúchadlami

Ak si v súčasnosti kúpite smartfón, a nemusí byť zrovna vlajkový, priamo v balení nájdete vo väčšine prípadov okrem dokumentácie a nabíjačky aj štuplové slúchadlá.

Ak si v súčasnosti kúpite smartfón, a nemusí byť zrovna vlajkový, priamo v balení nájdete vo väčšine prípadov okrem dokumentácie a nabíjačky aj štupľové slúchadlá.

Pokiaľ smartfón nemá 3,5 mm rozhranie, výrobca zvykne ochotne pribaliť aj redukciu na USB-C. Slúchadlá priamo v balení sú akousi povinnou jazdou a zväčšia ide o jednoduchšie príslušenstvo, ktoré by nemalo vo voľnom predaji extra náročnú cenu.

Kto si chce hudbu skutočne užiť, kúpi si kvalitnejšie slúchadlá, ktoré vyhovujú priamo jeho preferenciám. Server DigiTimes, ktorý sleduje IT priemysel v Číne, píše, že výrobcovia ako Apple, Samsung a Xiaomi možno budú predávať nové modely smartfónov s bezdrôtovými slúchadlami v jednom balení.

Bezdrôtové slúchadlá sú čoraz obľúbenejšie a v tomto roku bolo predstavených hneď niekoľko nových modelov z produkcie rôznych výrobcov. Niekedy v budúcnosti môžu byť prirodzenou súčasťou balenia smartfónov, teraz však na to priestor nevidíme.

apple
Foto: Apple

Hlavne v prípade Apple sa tento scenár javí ako nie príliš reálny. Bezdrôtové slúchadlá AirPods nie sú lacné. Ťažko si predstaviť, že ich výrobca pribalí k budúcoročným modelom iPhone len tak „zadarmo“ bez toho, aby sa nezvýšila cena smartfónu, teda kompletného balenia celkovo.

Okrem toho sa bezdrôtové slúchadlá od Apple predávajú veľmi dobre. Podľa analytikov chce Apple dokonca navýšiť výrobné kapacity, a to práve z dôvodu vysokého dopytu.

bezdrotove sluchadla
Foto: Samsung

Výrobcovia by mohli k novým vlajkovým smartfónom budúceho roka, napr. ku Galaxy S11 a iPhone 12, pribaľovať prvé generácie svojich bezdrôtových slúchadiel, ktoré sú morálne zastaralé. Stále však ide o hodnotné príslušenstvo, ktoré nie je až také staré, aby ho výrobca len tak prihodil k smartfónu ako bonus.

Pokiaľ by spoločnosti ako Samsung, Xiaomi a Apple skutočne plánovali predávať nové smartfóny spolu s bezdrôtovými slúchadlami, predstaviť si vieme zvýhodnený balíček, ktorý by bol síce drahší, no zároveň o niečo výhodnejší, ako keby si zákazník kúpil zvlášť nový smartfón a zvlášť bezdrôtové slúchadlá od rovnakého výrobcu.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro idú na dračku, Apple chce zdvojnásobiť produkciu

Takéto balíčky by mohli len dopĺňať štandardnú ponuku, v rámci ktorej výrobcovia predávajú smartfón ako samostatne zariadenie s „povinným“ príslušenstvom. V každom prípade by sme s takouto, na prvý pohľad zaujímavou stratégiou skôr nepočítali.