Gigafactory

Nemecký minister: Ak by k nám Tesla neprišla, krajina by dostala tvrdý úder

Automobilka Tesla hodlá v Nemecku otvoriť novú fabriku Gigafactory 4 a miestny minister hospodárstva to víta s otvorenou náručou.

Nemecko bude mať na svojom území ďalšiu automobilku. Tentokrát ale zo Spojených štátov amerických. Tesla tam hodlá otvoriť novú fabriku Gigafactory 4 a miestny minister hospodárstva to víta s otvorenou náručou.

Peter Altmaier prezradil v rozhovore pre Tagesspiegel, že ak by americká automobilka neprišla, krajina by dostala tvrdý úder. Elon Musk váhal medzi viacerými európskymi štátmi, no napokon si predsa len vybral Nemecko.

“Ak by fabrika neprišla, ublížilo by to celému Nemecku. Ak nás požiadajú o pomoc, určite radi pomôžeme,” uviedol minister Altmaier na margo rozhodnutia Tesly.

“Chceme byť vo výrobe elektromobil rovnako dobrí, ak nie ešte lepší, ako pri bežných autách.”

Nie je sa ale ani čomu čudovať. Nemci sú dnes na samotnom vrchole automobilového priemyslu – vyrábajú prvotriedne automobily, ich kvalita nemá vo svete takmer žiadnu poriadnu konkurenciu a disponujú vysokokvalifikovanou pracovnou silou.

TIP REDAKCIE
TOP 10: Orange zverejnil rebríček najpredávanejších smartfónov s OS Android
Americká fabrika Tesly
Americká fabrika Tesly

Tesla tak nadobudne jedinečnú príležitosť rozšíriť svoje rady o špičkových odborníkov, ktorí jej môžu pomôcť zlepšiť aktuálnu úroveň kvality zhotovenia elektromobilov. Ako už určite mnohí z vás postrehli, mladá automobilka v tejto dôležitej oblasti výbavy tak trošku zaostáva za nemeckou konkurenciou.

Európska Gigafactory 4

Fabrika Gigafactory 4 vyrastie neďaleko Berlína, Tesla do nej naleje okolo 4 miliárd eur a po rozbehnutí vraj ročne prinesie na svet až 500 000 vozidiel. Rovnako stojí za zmienku, že vytvorí asi 10 000 nových pracovných miest vrátane toho, že procesy začnú fungovať niekedy koncom roka 2021.