Americká fabrika Tesly

Až 500 000 áut za rok: Nemecká fabrika Tesly bude mať slušnú kadenciu

Internetom začali kolovať informácie, ktoré súvisia s nedávno oznámenou fabrikou Gigafactory 4. Tá vraj ročne prinesie až okolo pol milióna elektromobilov.

Internetom začali kolovať čerstvé informácie, ktoré súvisia s nedávno oznámenou fabrikou Gigafactory 4. Tá vyrastie neďaleko Berlína a ročne vraj prinesie na spotrebiteľský trh až okolo pol milióna elektromobilov.

Vyplýva to z uniknutých dokumentov od nemeckých médií Bild a Frankfurter Allgemeine Zeitung, kde je okrem iného spomenutých až 10 000 nových pracovných miest. Zhruba toľko zamestnancov bude výrobná infraštruktúra potrebovať po tom, čo začne fungovať na 100 percent.

Na novinku upozornil web Electrek.

Fabrika Gigafactory 4 bude stáť vedľa priemyselného parku GVZ Berlin-Ost Freienbring a zaberie približne 300 hektárov pôdy. Hodlajú v nej totiž vyrábať ako pohonné systémy či batérie, tak aj kompletné elektromobily pre európskych zákazníkov.

4 miliardy eur

Z dokumentov sme sa okrem iného dozvedeli aj to, že americká automobilka Tesla hodlá do nemeckej fabriky investovať slušné 4 miliardy eur. Ak pôjde všetko podľa plánov Elona Muska, výstavba bude v plnom prúde v rozpätí od 12 do 18 mesiacov. Procesy by mali podľa dostupných informácií odštartovať niekedy koncom roka 2021

TIP REDAKCIE
Samsung potvrdil dátum predstavenia série Galaxy S22

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať