Tesla Model 3

Elon Musk: Už čoskoro príde Tesla s dojazdom do 650 km

Americká automobilka, Tesla, má v pláne veľké veci. Medzi ich najnovšie projekty patrí aj elektromobil, ktorý na jedno nabitie batérie prejde 650 km.

Americká automobilka, Tesla, má v pláne veľké veci. Medzi ich najnovšie projekty patrí aj elektromobil, ktorý na jedno nabitie batérie prejde vzdialenosť do 650 km. Potvrdil to šéf spoločnosti, Elon Musk.

Musk priblížil budúcnosť portfólia automobilky počas rozhovoru s investormi. Zároveň podotkol, že Model 3 je celosvetovo najpredávanejší elektromobil minulého roka.

Maximálny dojazd Tesla Model 3 sa pohybuje na úrovni 500 kilometrov na jedno nabitie, pri Model S to môže byť až 600 kilometrov na jedno nabitie. Rekordmanom spoločnosti bude nová Tesla Roadster, ktorá má ponúknuť dojazd až 1 000 kilometrov na jedno nabitie.

Práve kratší dojazd je jeden z faktorov, ktoré mnohých záujemcov odrádzajú od zakúpenia elektromobilu. Musk zároveň podotkol, že Tesla by rada začala spolupracovať s inými prevádzkovateľmi sietí elektrických nabíjačiek tak, aby sa na nich Tesly nabíjali čo najvyššou rýchlosťou.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Investori na novinky, ktoré Musk oznámil zareagovali pozitívne. Cena akcií Tesly vzrástla o 3,5 % a momentálne sa pohybuje na úrovni 224,82 dolára za akciu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať