Xiaomi s ďalším patentom na skladací smartfón. Čím výrobca prekvapil tentokrát?

Zatiaľ čo predchádzajúci patent vyobrazoval zariadenie, ktoré sa má skladať ako Motorola RAZR, smartfón v najnovšej dokumentácii sa bude skôr vysúvať.

Práve bol zverejnený čerstvo schválený patent na nový skladací smartfón z dielne spoločnosti Xiaomi. Zatiaľ čo predchádzajúci patent zobrazoval zariadenie, ktoré sa má skladať ako Motorola RAZR, smartfón v najnovšej dokumentácii sa bude skôr vysúvať.

Ako píše web Gizmochina, v polovici roka 2018 si čínsky gigant podal patent na vysúvací telefón s bočným panelom. Oficiálne schválený a publikovaný bol však až na začiatku tohto mesiaca, teda približne rok a pol od podania.

Zdroj: Gizmochina

Podobný dizajn si nedávno dala patentovať aj spoločnosť LG. Telefón tejto značky sa má podľa snímok (viď. nižšie) rozkladať a skladať doslova ako zvitok.

Zdroj: Gizmochina

Vráťme sa však späť ku Xiaomi. Telefón v zloženom stave vyzerá takmer ako každý iný, teda aspoň čo sa rozmerov týka. Panel s fotoaparátmi sa nachádza na ľavom boku, čo znamená, že zariadenie budete vysúvať (rozkladať) smerom doprava.

TIP REDAKCIE
Začal sa šíriť nový typ kliešťa: Jedno uhryznutie spôsobuje alergiu na mäso

Ako to však už býva zvykom, zatiaľ nie je isté, či sa Xiaomi do niečoho takého aj skutočne pustí. To isté samozrejme platí aj pre LG.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať