Kňaz spustil Minecraft server s vatikánskou tematikou. Okamžite ho napadli trollovia

Keď sa rímskokatolícky kňaz rozhodol spustiť Minecraft server s vatikánskou tematikou dúfal, že sa stane miestom pre hráčov s porozumením.

Keď sa rímskokatolícky kňaz rozhodol spustiť Minecraft server s vatikánskou tematikou dúfal, že sa stane miestom pre hráčov, ktorí nechcú byť vystavení toxickému správaniu.

Jeho plány však narušili internetoví trollovia, ktorí server zhodili prostredníctvom DDoS útoku, informoval server Business Insider. Internet je bujaré miesto plné rôznych ľudí, preto nás celkom prekvapuje naivita, s ktorou do projektu vstupoval otec Robert Ballecer.

Jeho myšlienkou bolo vytvorenie úspešnej a šťastnej komunity plnej porozumenia. „Môžete pozvať ľudí, ktorí chcú byť kreatívni, ktorí nechcú byť toxickí a vytvoriť tak prostredie, v ktorom sa ľudia môžu prejaviť a budovať vzťahy,“ povedal Ballecer pre server Rome Reports. „Práve časť o vzťahoch je tá najdôležitejšia. To je dôvod, prečo som tento server spustil,“ opisuje svoj motív.

Hneď, ako otec Ballecer spustil server došlo k masívnemu preťaženiu, čo ho nakoniec zhodilo. Ballecer na Twitter okamžite napísal, že sa jeho dielo stalo terčom internetových trollov, ktorí spustili DDoS útok. Deň na to priznal, že išlo o testovací server, ktorý bol navrhnutý tak, aby odhalil ľudí s nekalými úmyslami. Kňaz už zablokoval vyše 100 užívateľov a IP adries.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Philips Fidelio L3: Slúchadlá, ktoré dýchajú na krk špičke Sony