Premakané kocky: Takto vyzerá Minecraft v kombinácii s technológiou RTX

Pokiaľ ste fanúšikom Minecraftu, máme pre vás skvelú správu. Kockovaný svet sa totiž konečne dočkal príchodu technológie RTX.

Pokiaľ ste fanúšikom najpredávanejšej hry v histórii, Minecraft, máme pre vás skvelú správu. Technológia RTX totiž konečne zamierila aj do kockovaného sveta a zmenila ho doslova na nepoznanie. O novinke informuje web Engadget.

“V klasickom Minecrafte sú bloky zlata žlté. Po aktivácii RTX sa od nich bude odrážať nielen svetlo, ale aj NPC či hráči okolo nich,” hovorí Saxs Persson, šéf Minecraft Earth.

Lom svetla a žiarivá láva

Mojang a NVIDIA sa rozhodli do verzie pre Windows 10 implementovať ray tracing s názvom “path tracing”, vďaka čomu bol kockovaný svet obohatený o poriadnu nálož doslova dychberúcich efektov. Ako príklad môžeme použiť slnečné lúče, lom svetla, žiarivú lávu, tiene či už spomínané odrazy.

Ako môžete vidieť na videu či záberoch priamo z hry, výsledok skutočne stojí za to. Vývojárom teda patrí obrovská pochvala, keďže sme sa zas stali svedkami toho, ako sa RTX dokáže pohrať i s pomerne starými hernými titulmi. Čerešničkou na torte je však skutočnosť, že pôsobivého výsledku dokázali docieliť aj pri hre ako je Minecraft, ktorá sa viac-menej vyznačovala (a vyznačuje) práve svojím netradičným grafickým spracovaním.

TIP REDAKCIE
Smartfóny Samsung majú problém s poznámkovou aplikáciou Googlu

Okrem ukážok vyšperkovaného Minecraftu sme sa ale dočkali aj niekoľko skvelých noviniek týkajúcich sa prichádzajúcej podpory RTX do ďalších populárnych titulov. Doraziť má do hier ako Dying Light 2, Metro Exodus – The Two Colonels a SYNCED: Off Planet, no skvelého vizuálneho zážitku sa vraj dočkáme aj v Call of Duty: Modern Warfare, Control, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Watch Dogs: Legion či Wolfenstein: Youngblood.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať