minecraft

Uhni, Tetris! Minecraft je najpredávanejšou hrou v histórii

Spoločnosť Microsoft vo svojom blogu venovanom platforme Xbox oslavuje 10. výročie hry Minecraft, ktorá je vzhľadom na svoje predaje mimoriadne úspešná.

Spoločnosť Microsoft vo svojom blogu venovanom platforme Xbox oslavuje 10. výročie hry Minecraft, ktorá je veleúspešná. Podľa slov spoločnosti ide o vôbec najúspešnejšiu hru v histórii herného priemyslu. 

Doteraz sa totižto po celom svete predalo viac ako 176 miliónov kópií (všetky platformy), čo je rozhodne poriadne číslo. Až také veľké, že prekonáva nesmrteľnú legendu Tetris. Aj keď porovnanie nie je úplne jednoduché, predaje tejto hry by sa mali pohybovať niekde okolo čísla 170 miliónov. 

V roku 2009 tvorcovia hlásili 70 miliónov predaných kópií hry Tetris. Electronic Arts neskôr uviedla, že mobilnú verziu tejto hry si zadovážilo 100 miliónov hráčov. Následne hra prešla do free-to-play režimu s bezplatnou dostupnosťou, ktorá sa samozrejme do štatistík nezapočítava.

Existuje však niekoľko verzií hry Tetris, ktoré majú dovedna na konte asi 500 miliónov stiahnutí.

minecraft

Vývojári posúvajú široko dostupný Minecraft ďalej. V tejto chvíli sa už pripravuje uzavretá beta pre mobilné zariadenia s iOS a Android novej verzie hry pomenovanej ako Minecraft Earth.

Hra bude využívať technológiu rozšírenej reality, ktorá hráčom umožní budovať svoje „hranaté diela“ v skutočnom svete. Minecraft Earth sa bude dať stiahnuť bezplatne, obsahovať ale bude mikro transakcie.

Autori v súvislosti s platenými položkami v hre upokojujú, že nepôjde o pay-to-win koncept, v rámci ktorého sú platiaci hráči citeľne zvýhodnení pred tými, ktorí za obsah neplatia. Viac podrobností o hre zatiaľ známych nie je.

Pozrieť si ale môžeme oficiálny trailer.

Total
23
Zdieľaní