Tesla Cybertruck a Cyberquad

Štvorkolka ako dodatočná výbava. Tesla Cybertruck ponúkne nezvyčajnú možnosť

Pick-up Tesla Cybertruck prilákal obrovskú pozornosť. Dizajn nemá obdoby a záujemcovia si budú môcť priplatiť, aby dostali aj štvorkolku Cyberquad.

Včera predstavený pick-up Tesla Cybertruck prilákal obrovskú pozornosť. Nie je sa však ani čomu čudovať. Jeho dizajn nemá obdoby a záujemcovia si budú môcť priplatiť, aby spolu s ním dostali aj elektrickú štvorkolku Cyberquad.

Prezradil to sám Elon Musk, čím v podstate iba potvrdil narastajúce špekulácie.

Počas predstavovania futuristického elektromobilu Cybertruck uzrel svetlo sveta ešte jeden dopravný prostriedok, ktorý niesol veľmi podobné vizuálne črty. Bol ale značne menší, nemal strechu a dokonca ani volant. Preto ho automobilka Tesla nazvala Cyberquad.

Tesla Cyberquad

Nová štvorkolka bude podľa slov vizionára reprezentovať súčasť dodatočnej výbavy pick-upu. Počas mediálneho podujatia s ňou predviedli, ako jednoducho ju možno naložiť na jeho flexibilnú korbu a potom odviesť na iné miesto. A nielen to.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Google mal v Rusku vyhlásiť bankrot!

Ako píše Electrek, Tesla Cyberquad sa po pripojení k zabudovanému výstupu (110 V / 220 V) v konštrukcii Tesla Cybertruck začne dokonca i nabíjať, aby tak bola neustále k dispozícii. Používateľ vďaka tomu ušetrí kopu času, pretože nebude musieť neustále vyhľadávať nabíjacie stanice.

Aj samostatne

Elon Musk rovnako naznačil, že nie je vylúčená ani možnosť samostatného predaja. Štvorkolky sa ale tak či tak najskôr dočkajú iba tí, ktorí budú chcieť kúpiť pick-up. Samozrejme, za nemalý príplatok.

Čo sa týka cenovky, nič bližšie v tejto chvíli nevieme. Po novom sme sa dozvedeli iba to, že Tesla Cyberquad poskytne priestor pre dvoch pasažierov.