Strecha Tesla Cybertruck

24 km za deň: Tesla Cybertruck dostane solárnu strechu, ktorá zlepší dojazd

Vo výbave Tesla Cybertruck nebude iba elektrická štvorkolka. Šéf automobilky Elon Musk potvrdil aj to, že pick-up ponúknu spolu so solárnym strechou.

V dodatočnej výbave Tesla Cybertruck nebude iba elektrická štvorkolka. Šéf americkej automobilky Elon Musk potvrdil aj to, že nový pick-up ponúknu spolu so solárnou strechou, ktorá počas dňa zlepší základný dojazd o viac ako dve desiatky kilometrov.

Podobné myšlienky tu už boli. Nasadenie solárnej techniky brzdila však slabá efektivita, preto s ňou nikto neponáhľal. Neustále prudkejší pokrok túto situáciu ale medzičasom zmenil a Tesla vďaka tomu nadobúda jedinečnú príležitosť spraviť z nej súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu.

„Pôjde o možnosť pridať solárny hardvér s kapacitou generovať šťavu na 24 kilometrov, zrejme aj viac,“ prezradil vizionár, pričom dodal, že ak by do výbavy pridali aj vysúvacie solárne krídla, dojazd vie porásť až o 50 – 60 kilometrov.

Rovnako treba poznamenať, že automobilka Tesla nehodlá na strechu elektromobilu Cybertruck umiestniť klasický solárny panel, ale podstatne diskrétnejšie solárne bunky, ktoré integruje priamo do vysúvacej strechy nad korbou. Jej fungovanie si môžete pozrieť na autentickom videu nižšie.

Tesla Cybertruck príde medzi nás až koncom roka 2021. Pôjde navyše iba o dve lacnejšie verzie. Dvoch drahších a teda aj lepšie vybavených sa dočkáme zhruba o rok neskôr, informuje Electrek.

Total
10
Zdieľaní