OnePlus

Výrobcovi OnePlus unikli telefónne čísla, e-maily a adresy zákazníkov

Spoločnosť OnePlus má veľmi dobré referencie, čo sa ich portfólia mobilných produktov týka. Za ochranu osobných údajov však asi pochvalu nedostane.

Spoločnosť OnePlus má veľmi dobré referencie, čo sa ich portfólia mobilných produktov týka. Za ochranu osobných údajov však asi pochvalu nedostane.

Výrobca na svojich stránkach informuje zákazníkov, že došlo k úniku osobných údajov z ich interných systémov. Podľa výrobcu sa k osobným údajom o objednávkach dostala „tretia strana“, ktorá získala telefónne čísla, fyzické adresy, na ktoré bol objednaný tovar doručený, a e-mailové adresy.

Čiastočne dobrou správou je, že sa neoprávnený subjekt nedostal k platobným údajom, k heslám a iným informáciám zo zákazníckych účtov. Spoločnosť OnePlus neautorizovaný prístup okamžite zastavila a posilnila bezpečnosť svojich systémov.

Únik osobných údajov sa nedotkol všetkých zákazníkov OnePlus. Tých, ktorých sa týka, výrobca upozornil e-mailom. OnePlus ale neuviedol, aký objem dát unikol, respektívne aký počet zákazníkov ovplyvnil.

oneplus 7T
Foto: OnePlus 7 Pro

Zákazníci v takomto prípade nemajú veľa možností, ako do procesu zasiahnuť. Ich údaje môžu byť zneužité pre šírenie spamu, reklamy a nevyžiadanej pošty. Útočníci by sa teoreticky mohli snažiť vystupovať v mene spoločnosti OnePlus a odcudzené informácie využiť ako dôveryhodný prostriedok pre získanie ďalších hodnotnejších informácií.

Preto je dôležité vedieť, aby užívatelia nikomu a nikdy neposielali formou e-mailu heslá, platobné údaje alebo iné podobne citlivé informácie. Neexistuje žiadny dôvod na to, aby ich OnePlus, ale aj iné spoločnosti takýmto spôsobom žiadali.

Ak produkt od OnePlus vlastníte a upozornenie ste nedostali, vaše údaje sú v bezpečí. K dispozícii sú pracovníci technickej podpory OnePlus (TU), ktorí sú v prípade potreby zákazníkom nápomocní a poskytnú im ďalšie informácie.