Xbox One

Microsoft sa poučil, cena nového Xboxu bude pre zákazníkov oveľa priaznivejšia

Pri predstavení Xbox One mnohých zarazila skutočnosť, že konzola stojí o dosť viac ako PlayStation 4, čo sa Microsoft snažil odôvodniť Kinectom.

Pri predstavení Xbox One mnohých zarazila skutočnosť, že konzola stojí o dosť viac ako PlayStation 4. To sa Microsoft snažil odôvodniť Kinectom, no nakoniec cenu predsa len znížil. Podobnej stratégie, aspoň čo sa znižovania cien týka, sa vraj máme dočkať aj spolu s príchodom novej generácie.

Ako už informoval web ubergizmo.com, vďaka vyššej cene Xboxu mala spoločnosť Sony na trhu značnú výhodu. A niečo také Microsoft už nemôže dovoliť. Presnejšie povedané, gigant nechce zopakovať rovnakú chybu, čo potvrdil aj viceprezident gamingu Phil Spencer.

“Od vydania Xbox One som sa naučil, že nie je zrovna výhodné mať príliš vysokú cenu a pritom nedostatočný výkon. A práve na cenu či výkon sa chceme v budúcnosti zamerať o niečo viac. Ak si spomínate, pri debute Xbox One sme boli o celých 100 dolárov drahší,” tvrdí Phil.

TIP REDAKCIE
POZOR: Google od júla spoplatní službu, ktorá bola dlhé roky zadarmo

Nikto však zatiaľ nevie, ako veľmi Microsoft plánuje zredukovať cenu svojej budúcej konzoly. Neznáma je taktiež aj hodnota konkurečnej konzoly PlayStation 5.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať