VIDEO: Nový koncept konzoly PlayStation 5 je tu. Ponúka výrazne odlišný dizajn

Pozeráme sa na jednu z dvoch podôb novej konzoly od Sony?

1
PlayStation 5
PlayStation 5 (RENDER: MediaMarkt Saturn / Turn On)

Po odhalení náčrtov PlayStation 5 z patentu Sony a úniku živej fotografie prišiel rad i na celkom dobre vyzerajúci koncept. Ak by z neho predsa bola len realita, herná konzola by ani zďaleka nepripomínala kontroverzný dizajn, akým disponuje verzia pre vývojárov.

Za kvalitne spracovaným konceptom stojí Turn On s obchodom so spotrebnou elektronikou MediaMarkt Saturn, informuje web LetsGoDigital. Okrem pár renderov je k dispozícii aj video, kde máme príležitosť vidieť viacero strán konštrukcie vrátane nových ovládačov DualShock 5 so zabudovanými displejmi.

Dizajn PlayStation 5 koluje internetom už niekoľko mesiacov. Mnohí sú však presvedčení, že nejde o finálnu podobu, ale len o tradičné maskovanie verzie pre vývojárov (tzv. devkit), aby tak výrobca zmiatol širokú verejnosť.

Taktiež by sklamal mnohých potenciálnych zákazníkov. Z našej nedávnej ankety totiž vyplýva, že viacerým z vás uniknutá podoba príliš nevonia.

Páči sa ti V dizajn?

  • Nie (66%, 523 Hlasov)
  • Áno (34%, 273 Hlasov)

Celkom hlasov: 796

Loading ... Loading ...

Dve verzie PlayStation 5

Existuje tu však nemalá pravdepodobnosť, že Sony počas budúceho roka predstaví až dve rôzne vybavené verzie konzoly. Pokiaľ tak skutočne bude, nový render môže pripomínať iba jednu z dvoch noviniek.

Verzia PlayStation 5 Pro by v takom prípade mohla pre zmenu vyzerať ako devkit. Veľké vetracie otvory zrejme súvisia s veľmi výkonným hardvérom a tvar písmena V s rímskou číslicou, ktorá zastupuje číslo päť. Podobná situácia nastala i pri PlayStation 2, kedy finálna konzola pripomínala konzolu pre vývojárov.

Samozrejme, hovoríme tu iba o obyčajných špekuláciách, takže to všetko treba brať s určitou rezervou.

Sony PlayStation 5 si budeme môcť podľa oficiálnych informácií priamo od výrobcu zaobstarať počas budúcoročných Vianoc.