Apple proti e-cigaretám: Gigant z App Store odstránil 181 vapovacích aplikácií

Príde rad aj na Google?

12
Zdroj: lindsayfox (via pixabay.com)

Americká spoločnosť Apple stiahla zo svojho online obchodu presne 181 aplikácií špecializovaných na vapovanie. Odpovedá tak na kontroverzie týkajúce sa tohto „novodobého trendu“ a jeho vplyvu na zdravie.

Ako už ale informoval web androidauthority.com, išlo o očakávaný krok, keďže ešte v roku 2017 spoločnosť začala odmietať a blokovať všetky vapovacie aplikácie, ktoré čakali na svoje zaradenie do App Store. Bolo teda len otázkou času, kedy sa s koncom stretnú aj tie, ktoré si schvaľovacím procesom prešli ešte predtým.

Nehovoríme však o aplikáciách, ktoré by akýmkoľvek spôsobom propagovali kúpu e-cigariet. Tie, ktoré Apple odstránil, slúžili na ovládanie týchto produktov (napr. teplota, vypínanie a zapínanie).

Ak vo svojom telefóne máte takúto aplikáciu, používať ju budete môcť aj naďalej. Neprídete o ňu dokonca ani v prípade, že sa rozhodnete prejsť na novšie zariadenie. No pokiaľ ju nechtiac vymažete, s opätovným stiahnutím už nerátajte.

Uvidíme, či toto rozhodnutie ovplyvní aj najväčšieho konkurenta spoločnosti – Google. Na Play Store sa aktuálne nachádzajú celé stovky vapovacích aplikácií, pričom ich počet sa neustále zvyšuje.

Aký je váš názor na vapovanie? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.