Sony potvrdzuje Android 10 pre smartfóny Xperia 1, Xperia 5 a ďalšie modely

Sony nasleduje Samsung, Huawei, OnePlus a ďalších.

0
sony xperia 1

Najnovšia verzia operačného systému Android 10 bola predstavená vo finálnej podobe približne pred dvomi mesiacmi. Doteraz aktualizácie svojich zariadení potvrdilo alebo rovno spustilo niekoľko výrobcov. 

Teraz sa k nim pridáva aj japonské Sony. Smartfóny spoločnosti Sony síce nepatria medzi najpredávanejšie, svojich zákazníkov však majú. Aj im výrobca sprístupní všetky funkcie a užívateľský komfort najnovšej verzie operačného systému Android.

Na svojich oficiálnych stránkach informuje, že aktualizáciu dostane 8 modelov smartfónov Sony Xperia. Či sa k nim postupom času pridajú aj ďalšie zariadenia, ktoré boli predstavené skôr, nie je nateraz známe.

sony xperia
Sony Xperia 1 s OLED displejom s netradičným pomerom strán 21:9

Ako prvé dostanú aktualizáciu smartfóny Sony Xperia 1 a Sony Xperia 5. Udeje sa tak v decembri tohto roka. Aktualizácie pre zariadenia Xperia 10, 10 Plus, XZ2, XZ2 Compact, XZ2 Premium a XZ3 začne spoločnosť distribuovať od začiatku roka 2020.

Sony pripomína, že aktualizácie prebiehajú postupne. Načasovanie a dostupnosť sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho trhu alebo operátora. Skôr či neskôr by sa ale mal dočkať každý. Minimálne tí užívatelia, ktorí vlastnia jeden z vyššie uvedených modelov smartfónov.