ASUS nezaháľa: Aktualizuje ROG Phone prvej generácie a ďalšie zariadenia!

ZenFone 6, ZenFone 5Z, ROG Phone II.

0
Asus ROG Phone (FOTO Marek Urban)

Spoločnosť ASUS sa v poslednom období oprela do aktualizácií svojich smartfónov. Nemyslí len na tie novšie, ale aj staršie kúsky z portfólia. 

ASUS začal len nedávno distribuovať najnovší Android 10 pre smartfón ZenFone 6, na niektorých trhoch známy tiež ako ASUS 6Z. Rovnakú aktualizáciu dodáva aj pre predchádzajúcu generáciu ZenFone 5Z.

Android 10 dostane aj ROG Phone II, v tejto chvíli výrobca začína s beta testovaním. Nakoniec prišiel rad aj na prvú generáciu výkonného smartfónu pre hráčov ROG Pohne. Server XDA informuje, že výrobca začína rozposielať pre toto zariadenie operačný systém Android 9 Pie.

Asus ROG Phone
Asus ROG Phone prvej generácie.

ASUS ROG Phone bol predstavený minulý rok v júli. Výrobca ho začal predávať s operačným systémom Android 8.1 Oreo. Android 9 Pie je tak prirodzeným nástupcom staršieho softvéru. V budúcnosti by mal taktiež obdržať Android 10 v rámci obvyklého dvojročného cyklu veľkých aktualizácií.

Aktualizácie sa šíria postupne, istá trpezlivosť je tak stále na mieste. Nová verzia operačného systému Android prináša automaticky prispôsobené nastavenie jasu a spotreby energie, prepracované upozornenia, nové ikony v stavovom riadku či funkcie pre lokálne zálohovanie dát a nahrávanie diania na obrazovke.

Vývojári vylepšili Game Center, správcu súborov a aplikácií, kalkulačku, kontakty, galériu alebo aplikáciu počasia. Z prostredia zmizli niektoré prvky a aplikácie, ktoré zrejme neboli zákazníkmi využívané. Ide napr. o cloud Yandex, PageMarker ZeniMoji a ďalšie.