ruska krava vr 2

Rusi chcú zbaviť kravy úzkosti: Dávajú im VR, čakajú viac mlieka

Ruská farma vybavila miestny dobytok virtuálnou realitou. Chcú tak znížiť úzkosť, ktorú môžu pociťovať. Vychádzajú z hypotézy, že ak sú kravy šťastnejšie, produkujú viac mlieka.

Ruská farma vybavila miestny dobytok virtuálnou realitou. Chcú tak znížiť úzkosť, ktorú môžu pociťovať. Vychádzajú z hypotézy, že ak sú kravy šťastnejšie, produkujú viac mlieka, informovala britská BBC.

Špeciálne VR headsety boli upravené tak, aby pasovali aj na štruktúru hlavy kráv. Ak si myslíte, že im tam púšťali najlepšie VR hry, ako napríklad Beat Saber, možno vás sklameme. Farmári kravám premietali špeciálny program, ktorý simuloval slnečné pole plné zelene.

Ministerstvo poľnohospodárstva a potravín sa opiera o štúdiu, ktorá tvrdí, že medzi objemom vyprodukovaného mlieka a emocionálnym stavom kravy je výrazná spojitosť. Prvotné testy vraj mali náladu v stáde výrazne zlepšiť.

Test prebehol na farme RusMoloko v oblasti Ramensky. „Príklady z mliečnych fariem po celom svete poukázali na to, že v kľudnej atmosfére sa výrazne zvýšilo množstvo a niekedy aj kvalita mlieka,“ vysvetľuje ministerstvo.

Výskumníci momentálne pracujú na dlhodobej štúdii, ktorej súčasťou budú aj výsledky z farmy RusMoloko. Vývojári VR headsetu by svoje zariadenie, v prípade dokázania kladného vplyvu, radi rozšírili aj do ďalších krajín.

Total
18
Zdieľaní