eset

Google, ESET, Lookout a Zimperium spojili sily, budú chrániť mobilné aplikácie

Spoločnosť ESET sa stala zakladajúcim členom App Defense aliancie spoločnosti Google, ktorá bude proaktívne chrániť mobilné aplikácie v obchode Google Play.

Spoločnosť ESET sa stala zakladajúcim členom App Defense aliancie spoločnosti Google, ktorá bude proaktívne chrániť mobilné aplikácie v obchode Google Play.

Pre Google je boj s bezpečnostnými hrozbami v ekosystéme Android najvyššou prioritou. Spoluprácu s partnermi z bezpečnostného priemyslu sa rozhodla posunúť na novú úroveň, výsledkom čoho je partnerstvo medzi spoločnosťami Google, ESET, Lookout a Zimperium.

Do ekosystému Android je zapojených viac ako 2,5 miliardy zariadení, vďaka čomu je atraktívnym cieľom pre kybernetických útočníkov a ďalšie formy zneužitia.

Spoločnosť ESET bude poskytovať svoju oceňovanú detekciu a know-how pre Android ekosystém a bude taktiež viesť výskum zameraný na zlepšenie zabezpečenia obchodu Google Play. ESET je ustanovujúcim členom a svoju činnosť v aliancii začal 6. novembra 2019.

„To, čo bolo predtým reaktívnym úsilím o zachytenie bezpečnostných zraniteľností, je teraz plnohodnotnou a proaktívnou kampaňou s cieľom ochrániť miliardy ľudí a firiem priamo pri zdroji,“ povedal Lukáš Štefanko, výskumník spoločnosti ESET zameraný na Android malware.

eset
Ilustr. foto.

Spoločnosť ESET bola vybraná spoločnosťou Google na základe jej odborných znalostí pri dlhoročnom odhaľovaní škodlivých aplikácií v Obchode Google Play. Vďaka objavu špecifických bankových trójskych koní, spywaru a ransomwaru pomohla spoločnosť ESET identifikovať najsofistikovanejšie hrozby zamerané na mobilné zariadenia s operačným systémom Android.

Vďaka tomuto partnerstvu sa výskumné tímy spoločnosti ESET hĺbkovo zapoja do analýzy všetkých aplikácií a pomôžu aktívne chrániť používateľov obchodu Google Play. V rámci tejto spolupráce bude ESET zdieľať s Googlom svoje rozhodnutia o aplikáciách, ktoré označí ako škodlivé, potenciálne škodlivé alebo nežiaduce, a to ešte pred sprístupnením aplikácií v obchode Google Play.

Takmer 40 percent zamestnancov ESETu pracuje vo výskume a vývoji, vďaka čomu sú nielen zákazníci spoločnosti ESET chránení pred najnovšími a najpokročilejšími počítačovými hrozbami.

O vzniku aliancie informovala ako spoločnosť ESET, tak Google vo svojom blogu.