eset

Google, ESET, Lookout a Zimperium spojili sily, budú chrániť mobilné aplikácie

Spoločnosť ESET sa stala zakladajúcim členom App Defense aliancie spoločnosti Google, ktorá bude proaktívne chrániť mobilné aplikácie v obchode Google Play.

Spoločnosť ESET sa stala zakladajúcim členom App Defense aliancie spoločnosti Google, ktorá bude proaktívne chrániť mobilné aplikácie v obchode Google Play.

Pre Google je boj s bezpečnostnými hrozbami v ekosystéme Android najvyššou prioritou. Spoluprácu s partnermi z bezpečnostného priemyslu sa rozhodla posunúť na novú úroveň, výsledkom čoho je partnerstvo medzi spoločnosťami Google, ESET, Lookout a Zimperium.

Do ekosystému Android je zapojených viac ako 2,5 miliardy zariadení, vďaka čomu je atraktívnym cieľom pre kybernetických útočníkov a ďalšie formy zneužitia.

Spoločnosť ESET bude poskytovať svoju oceňovanú detekciu a know-how pre Android ekosystém a bude taktiež viesť výskum zameraný na zlepšenie zabezpečenia obchodu Google Play. ESET je ustanovujúcim členom a svoju činnosť v aliancii začal 6. novembra 2019.

„To, čo bolo predtým reaktívnym úsilím o zachytenie bezpečnostných zraniteľností, je teraz plnohodnotnou a proaktívnou kampaňou s cieľom ochrániť miliardy ľudí a firiem priamo pri zdroji,“ povedal Lukáš Štefanko, výskumník spoločnosti ESET zameraný na Android malware.

TIP REDAKCIE
Hráči presedlávajú na Windows 11: Nový OS má na Steame viac ako 10 % zastúpenie
eset
Ilustr. foto.

Spoločnosť ESET bola vybraná spoločnosťou Google na základe jej odborných znalostí pri dlhoročnom odhaľovaní škodlivých aplikácií v Obchode Google Play. Vďaka objavu špecifických bankových trójskych koní, spywaru a ransomwaru pomohla spoločnosť ESET identifikovať najsofistikovanejšie hrozby zamerané na mobilné zariadenia s operačným systémom Android.

Vďaka tomuto partnerstvu sa výskumné tímy spoločnosti ESET hĺbkovo zapoja do analýzy všetkých aplikácií a pomôžu aktívne chrániť používateľov obchodu Google Play. V rámci tejto spolupráce bude ESET zdieľať s Googlom svoje rozhodnutia o aplikáciách, ktoré označí ako škodlivé, potenciálne škodlivé alebo nežiaduce, a to ešte pred sprístupnením aplikácií v obchode Google Play.

Takmer 40 percent zamestnancov ESETu pracuje vo výskume a vývoji, vďaka čomu sú nielen zákazníci spoločnosti ESET chránení pred najnovšími a najpokročilejšími počítačovými hrozbami.

O vzniku aliancie informovala ako spoločnosť ESET, tak Google vo svojom blogu.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať