iPhone 11 Pro

5G iPhony od Apple vraj budú vybavené 5 nm čipom

Čo sa týka smartfónov so systémom Android, viacero výrobcov už na trh pretlačilo modely podporujúce 5G kontektivitu. Apple v tomto ohľade zatiaľ zaostáva,

Čo sa týka smartfónov s operačným systémom Android, viacero výrobcov už na trh pretlačilo modely podporujúce 5G kontektivitu. Apple v tomto ohľade zatiaľ zaostáva, avšak už nie na dlho. Veci by sa totiž mali dať do pohybu už budúci rok.

A ohľadom 5G iPhonov sa práve dozvedáme zaujímavú novinku. Ako už informoval web gsmarena.com, nová generácia má ponúknuť 5G modem X55 od spoločnosti Qualcomm, ktorý by mal byť v roku 2020 veľmi žiadaným produktom.

Mnohých však zaujal skôr čipset, ktorým budú nové smartfóny od jabĺčka vybavené. A14 má byť totiž vyrobený 5 nm technológiou, pričom o samotnú produkciu sa má postarať TSMC. Tento typ procesoru plánuje v budúcom roku používať ešte jedna firma – Huawei.

Podľa zdroja by mali aspoň dva z troch prichádzajúcich modelov ponúkať jemne zakrivený OLED displej, ktorý môžeme nájsť aj na iPhone X. Pri tomto modeli však zakrivenie nie je možné vidieť, keďže displej sa v spodnej časti prakticky skladá sám do seba, čo je dôvod, prečo môže byť spodný rámik taký tenký.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Ďalšia vlna podvodných SMS. Týka sa to všetkých ľudí, takto vyzerajú!

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať