Spotify uvádza na trh novú službu určenú pre deti

Služba debutuje už dnes, a to na území Írska, pričom momentálne obsahuje približne 6 000 skladieb. Svojich používateľov rozdeľuje na dve základné skupiny.

Švédska spoločnosť stojaca za veľmi populárnou službou Spotify prichádza na trh so zaujímavou novinkou – Spotify Kids. Ako už samotný názov napovedá, ide o aplikáciu určenú pre tých najmladších. O novinke informuje server theverge.com.

Služba debutuje už dnes, a to na území Írska, pričom momentálne obsahuje približne 6 000 skladieb. Svojich používateľov rozdeľuje na dve základné skupiny – mladšie a staršie deti.

Zdroj: theverge.com

Pre mladšie deti aplikácia sprístupňuje len vybraných autorov – Disney, Nickelodeon, Universal Pictures apod. Pri starších deťoch sú opatrenia o niečo benevolentnejšie, keďže si môžu vypočuť aj pesničky od Bruna Marsa či Taylor Swift.

Spotify však obsah netriedi len podľa toho, či sa v ňom nachádzajú neslušné slová. Všíma si totiž aj to, či sa v danej skladbe nachádza odkaz na zbrane alebo násilie. Všetko ďalej závisí aj od konkrétnej oblasti, v ktorej sa používateľ nachádza. Pre rozbehnutie tejto novinky si musíte predplácať Spotify Premium Family, ktoré aktuálne stojí 8,99 EUR na mesiac.

TIP REDAKCIE
Hisense U9GQ: Mini LED TV, ktorá ponúka šialene kvalitný obraz a fantastický zvuk!
Zdroj: theverge.com

Služba Spotify Kids, ktorá je dostupná pre iOS aj Android, sa zatiaľ nachádza v štádiu beta testovania, a tak sa veľa vecí ešte môže zmeniť. Dostať by sa mala do celého sveta, no zatiaľ nevieme, kedy presne by sa tak malo stať.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať