Budúcoročný iPhone by mal ponúknuť až 120 Hz displej

Jabĺčko vraj prinesie očakávanú inováciu.

0
iPhone XR
Ilustr. foto: iPhone XR

Apple nám len nedávno ukázal iPhone 11 a internetom už začínajú kolovať prvé špekulácie o ďalšej generácii. Budúcoročný iOS smartfón má prísť na pulty obchodov s niečím, čo poteší predovšetkým hráčov.

Ako informuje web 9to5mac, očakáva sa, že ďalší iPhone ponúkne zobrazovací panel s nadštandardnou obnovovacou frekvenciou. Namiesto súčasných 60 Hz bude vraj po novom k dispozícii až 120 Hz.

Nepôjde však iba o iPhone. Displeje s obnovovacou frekvenciou od 90 do 120 Hz by si mal v priebehu nadchádzajúceho roka osvojiť takmer celý mobilný priemysel. Dnes ich nájdeme iba vo výbave drahších high-end modelov, ako je napríklad tablet iPad Pro, Google Pixel 4 alebo herný smartfón Asus ROG Phone 2.

Viac Hz, lepšie skúsenosti

Väčší počet hertzov zabezpečí lepšie používateľské skúsenosti. Nie je preto asi ani žiadnym prekvapením, že im začína venovať pozornosť čoraz viac výrobcov. Keďže sa obraz obnovuje vo frekventovanejších časových intervaloch, je plynulejší a používateľské prostredie operačného systému dokáže pohotovejšie zareagovať na dotyk používateľa.

Samsung ešte v priebehu uplynulého týždňa vyrukoval s novým mobilným čipsetom Exynos 990, ktorý podporuje displeje so 120 Hz.