Bude PlayStation 5 skutočne vyzerať takto? Šanca je malá, no existuje

Ak sa dočkáme dvoch verzií, šanca tu skutočne existuje.

0
Render PS5 (FOTO LetsGoDigital)

Všetko nasvedčuje tomu, že predstavenie PlayStation 5 už pomaličky, ale isto kope na dvere. Očakávaná herná konzola od Sony má potvrdený názov, časť z výbavy a verzia pre vývojárov prišla s takzvaným V dizajnom, ktorý mnohým z nás spôsobuje žalúdočné vredy.

Keď však zoberieme do úvahy históriu PlayStation, je celkom nepravdepodobné, že s ním príde i finálna verzia. Predchádzajúce dev kity (zamaskované prototypy) vyzerali diametrálne odlišne od toho, ako vyzerala konzola bez kamufláže. Teda až na jednu výnimku.

Len dev kit PlayStation 2 pripomínal to, čo prišlo do obchodov so spotrebnou elektronikou. Rozmerovo síce príliš nie, no ak padne reč na vizuálne prevedenie a jeho detaily, nejaká ta podoba medzi obomi verziami skutočne existovala.

Dev kit PlayStation 2
Dev kit PlayStation 2

Aj keď ide iba o jeden prípad z celej histórie populárnej hernej konzoly, ktorá utvárala podobu dnešného herného priemyslu, nový dizajn je až príliš detailný, aby bol len tak zabudnutý.

Napríklad taká PlayStation 4 pre vývojárov vyzerala podstatne horšie, preto od nej neboli až tak veľké očakávania ako tentokrát. Bola to len obyčajná čierna krabica so strieborným logom PS. Nič viac, nič menej.

Dev kit PlayStation 4
Dev kit PlayStation 4

Nižšie je pre zmenu dev kit PlayStation 3.

Dev kit PlayStation 3
Dev kit PlayStation 3

Dizajn s patentom

Nový dizajn je však pre Sony cenný. A to až tak, že si ho firma dala ešte pred rozposielaním dev kitov poctivo patentovať. Áno, je jej, tak si s ním môže robiť, čo len chce. Ak by ale opäť išlo iba o škaredú krabičku, nikto by ho nechcel, a to, čo nikto nechce, nemá predsa absolútne žiadny význam patentovať.

Náčrt z patentu
Náčrt z patentu (ZDROJ LetsGoDigital)

Vlna kontroverzie

V dizajn má svoj šmrnc. Nejde len o tuctovú podobu, ale niečo, čo by vedľa svojho televízora ocenil nejeden geek. Spôsobil síce obrovskú vlnu kontroverzie, no stále existuje relatívne veľa potenciálnych záujemcov. Z ankety webu TECHBYTE vyplýva, že sa páči viac ako 30 percentám (273 hlasov zo 796) opýtaných.

TIP REDAKCIE
KONCEPT Ako by mohla vyzerať PlayStation 5 ak by ju redizajnovali šikovní grafici?

Dve verzie

Sony nás preto môže nakoniec prekvapiť a prinesie až dve rôzne vybavené a zároveň i rôzne vyzerajúce verzie PlayStation 5. Lacnejšia by v takom prípade bola určená pre bežných, čiže občasných používateľov, zatiaľ čo drahšia (PlayStation 5 Pro?) pre tých náročnejších aj náruživejších.

Obdobné špekulácie tu už boli. A nie raz.

PlayStation 5 Pro?
Render náčrtu z patentu Sony – pozeráme sa na PlayStation 5 Pro alebo ide len o obyčajný dev kit? (FOTO LetsGoDigital)

Veľké vetracie otvory v takom prípade začnú dávať ešte väčší zmysel. Môže ísť totiž o spôsob, ktorým dizajnéri z radov Sony vizuálne odlíšili PlayStation 5 Pro od verzie s konzervatívnejším dizajnom. Rovnako tu ale zároveň hovoríme i o efektívnejšom spôsobe chladenia hardvéru. Keďže bude výkonnejší, tak vyžaduje i výkonnejšie odvádzanie tepla.

PlayStation 5

Ak by tak predsa len bolo a Sony skutočne prinesie dve verzie PlayStation 5, Pro verzia bude s celkom slušnou pravdepodobnosťou pripomínať to, čo máme v týchto dňoch príležitosť vidieť na renderoch. Nepôjde, samozrejme, presne o to isté, no základná charakteristika, čiže spomínaný V dizajn, môže zostať bez väčšej zmeny.