RED končí so smartfónmi, Hydrogen One je prvým a zároveň posledným modelom výrobcu

Škoda.

1
RED Hydrogen One
RED Hydrogen One

V roku 2017 sme sa dozvedeli, že spoločnosť RED, ktorá stojí za špičkovými profesionálnymi kamerami, plánuje vstúpiť do segmentu inteligentných mobilných telefónov.

Výsledkom snaženia tvorcov bol smartfón RED Hydrogen One, ktorý prví zákazníci obdržali približne po roku a pol od jeho predstavenia. Od konca roka 2018 je dostupný na trhu v USA a v Mexiku.

Na oficiálnej stránke výrobcu sa v súčasnosti predáva za 645 dolárov, čo je výrazne menej než jeho pôvodná cena. Zariadenie sa predávalo za 1195 dolárov vo verzii z hliníka. Model z titánu stál dokonca 1595 amerických dolárov.

RED Hydrogen One zaujal už na prvý pohľad svojím masívnym telom s extravagantným dizajnom, ktorý síce je originálny, no na výnimočný úspech nestačil. 3D holografický displej ani foto schopnosti zariadenia od recenzentov ovácie zrovna nezbierali.

RED Hydrogen One
RED Hydrogen One

Chvála ale smerovala k veľkej batérii, výkonným stereo reproduktorom a modulárnej koncepcii, ktorá mohla mať podľa niektorých recenzentov šancu na to, aby zo smartfónu spravila prvotriedne záznamové zariadenie. Moduly sa však nikdy predávať nezačali. Pozornosť smerovala hlavne k systému vymeniteľných objektívov.

Podľa aktuálnych správ je Hydrogen One prvým a zároveň posledným smartfónom z produkcie spoločnosti RED.

Jeden zo zakladateľov spoločnosti RED, Jim Jannard, na oficiálnom fóre výrobcu oznamuje, že odchádza do dôchodku. Jim Jannard má 70 rokov a zdravotné problémy, kvôli ktorým na pozíciu rezignuje.

Jim Jannard bol zodpovedný za projekt smartfónu Hydrogen One, ktorý svojím odchodom zároveň ukončil. RED Hydrogen Two ako novú generáciu zariadenia teda neuvidíme. Upozornil však, že Hydrogen One bude výrobca aj naďalej podporovať. Jeho majitelia tým pádom neprídu o aktualizácie a ďalší popredajný servis.