Apple si verí: Svoje 5G modemy plánuje zaviesť do roku 2022

Apple opäť prekvapuje, tentokrát v spojitosti s vývojom interných 5G modemov. Súčasťou iPhonov a iPadov sa majú stať do roku 2022.

Gigant Apple opäť prekvapuje, tentokrát v spojitosti s vývojom interných 5G modemov. Ako už informoval web macrumors.com, súčasťou iPhonov a iPadov sa majú stať do roku 2022.

Aby sme boli konkrétnejší, spoločnosť do tohto termínu plánuje úspešne dokončiť celý vývoj aj testovanie, pričom samozrejme nezabúda ani na certifikáciu.

Modemy si musia prejsť pomerne tŕnistou cestou. Vzhľadom k ich komplikovanému procesu testovania a následnej certifikácie je pre ich akceptovanie potrebné prečkať dlhú dvojročnú lehotu.

Kľúčovým má byť testovanie optimalizácie siete. Výrobca si totiž musí byť istý, že modem nebude spôsobovať problémy s bezdrôtovými sieťami od iných poskytovateľov. Okrem iného musí taktiež spĺňať všetky kritériá FCC.

Ako sme už uviedli vyššie, Apple chce svoj vlastný 5G modem dodať už do roku 2022. Ten je síce ešte pomerne ďaleko, avšak pri pohľade na všetky potrebné prípravy sú názory mnohých skôr skeptické.

TIP REDAKCIE
Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú do Európy, objavili sa aj v susednom Česku

Nepôjde však o prvé 5G modemy, ktorými budú zariadenia od Apple vybavené. Už v budúcoročných iPhonoch sa totiž majú nachádzať modemy od Qualcomm.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať