Spotify s náložou vylepšení: Dočkali sme sa podpory pre Siri aj aplikácie pre Apple TV

Na svoje si prišli aj iPady.

0
Zdroj: FayerWayer

Populárna švédska hudobná služba prichádza s ďalšími vylepšeniami. Jedným z nich je aj podpora pre asistenta Siri, ktorý sa po novom nenachádza už len v beta verzii systému iOS, ale je konečne dostupný pre všetkých. To však ani zďaleka nie je všetko. 

Ako informoval web The Verge, k implementácii podpory Siri spoločnosť potrebovala otvorené API, ktoré je k dispozícii výhradne na najnovších verziách operačných systémov od Apple, teda na iOS 13, resp. iPadOS 13.

Zdroj: The Verge

Mali by sme ale poznamenať, že asistent od americkej spoločnosti bude pred Spotify preferovať Apple Music. Je teda dôležité, aby ste svoj príkaz upresnili štýlom „Hey Siri, play music on Spotify“. Týmto spôsobom budete môcť asistenta využívať k takmer všetkým bežným úkonom, ako je napríklad prepínanie skladieb či albumov.

Ako sme však už naznačili vyššie, novinky sa netýkajú len Siri. Po novom totiž Apple vydáva aj svoju prvú aplikáciu určenú pre platformu tvOS. Do vašej Apple TV si ju môžete stiahnuť prostredníctvom App Store.

Zdroj: The Verge

Švédska služba však nezabudla ani na iPady, ktoré sa dočkali upravenej verzie aplikácie, ktorej hlavným znakom je vylepšenie dizajnu – lepšie využitie dostupného priestoru. Jediným nedostatkom, ktorý môžeme službe vytknúť je, že softvér neobsahuje niektoré funkcie dostupné vo verziách pre ostatné platformy (napr. animované albumy).