nubia Z20

Extravagantná Nubia Z20 s dvoma displejmi sa začala predávať aj v Európe

Začiatkom augusta predstavila čínska spoločnosť ZTE vrámci svojej dcérskej značky vlajkový smartfón Nubia Z20, ktorý je unikátny tým, že má rovno dva OLED displeje.

Začiatkom augusta predstavila čínska spoločnosť ZTE vrámci svojej dcérskej značky vlajkový smartfón Nubia Z20, ktorý je unikátny tým, že má rovno dva OLED displeje.

Hlavný zobrazovací panel na prednej strane má uhlopriečku 6,42″ a FHD+ rozlíšenie. Sekundárny displej, na zadnej strane zariadenia, je menší. Disponuje 5,1″ uhlopriečkou a nižším HD+ rozlíšením.

Smartfón vďaka takémuto prevedeniu nepotrebuje selfie kameru. Autoportrét si užívateľ zhotoví hlavným fotoaparátom, keďže sa pekne uvidí na zadnom displeji. Fotoaparáty sú inak tri. 48 Mpx hlavný snímač obrazu (OIS), 16 Mpx širokouhlá jednotka a 8 Mpx senzor s optickým priblížením.

Obstojne tiež pôsobí 4000 mAh batéria s 27W nabíjaním či výkonný Snapdragon 855+ s 8 GB operačnou pamäťou a základným 128 GB interným úložiskom. Nubia Z20 sa od septembra predáva na domácom trhu v Číne po prepočte za asi 450 EUR. Medzinárodná dostupnosť bola pôvodne ohlásená na september.

nubia Z20
Foto: ZTE

Nubia Z20 sa už v tejto chvíli predáva na medzinárodnom trhu prostredníctvom oficiálnych stránok výrobcu. Ak na ne nazrieme, zistíme, že európska cena bola stanovená na 549 EUR za model s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. Zatiaľ sa dá zadovážiť len typ v čiernom farebnom prevedení.

Podľa informácií výrobcu sa dostupnosť týka aj Slovenska či Českej republiky. Doručenie bude trvať od 5-7 pracovných dní. Kto chce vlastniť extravagantnejší a výkonný smartfón a zaujala ho práve Nubia Z20, má dvere otvorené.

Všetky podrobnosti zákazníci nájdu na oficiálnych stránkach výrobcu. Pred pár dňami sa začal v Európe predávať aj ďalší atypický smartfón – BlackShark 2 Pro z dielne Xiaomi. Základná verzia stojí 599 EUR.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať