LG sľubuje: Android 10 začneme zasielať ešte tento rok

Prvý z dvojice sa aktualizácie dočká o niečo skôr.

0

Spoločnosť LG práve informovala, že Android 10 pomaly prichádza aj do jej dvoch produktov, konkrétne G8 ThinQ a V50 ThinQ. Druhý z dvojice si však počká o niečo dlhšie, informuje server fonearena.com.

Podľa zdroja by mala 10. generácia operačného systému Android do modelov G8 ThinQ doraziť v najbližších týždňoch, počínajúc už týmto mesiacom. V50 ThinQ však má aktualizáciu dostať až niekedy v priebehu novembra.

Android 10 do zariadení prinesie mnoho skvelých vylepšení, z ktorých najznámejším je pravdepodobne tmavý režim. Ten je totiž ako možnosť dostupný priamo v nastaveniach systému, pričom tmavé farby sa následne uplatnia aj v prostredí podporovaných aplikácií.

Spoločnosť taktiež potvrdila, že pracuje na nových „UX“ funkciách, ktoré prinesú vylepšené používateľské rozhranie a čistejší dizajn s vynovenými ikonami. Mnohých isto poteší aj responzívne menu pre prispôsobenie displeja podľa interakcie používateľa.

TIP REDAKCIE
Google predstavil Adiantum, nový spôsob šifrovania pre naozaj každý smartfón

Nové rozhranie je už dostupné pre model V50S ThinQ, a to od minulého týždňa (na území Kórey). Pokračovať plánuje modelmi G8 ThinQ a V50 ThinQ.