Huawei Mate 30 Pro má OLED displej od LG, nie Samsungu

Huawei Mate 30 Pro bude mať špičkovú hardvérovú výbavu. Brzdiť ho bude softvér.

2
huawei mate 30 Pro
Zdroj: Evan Blass

Nová vlajková loď čínskej spoločnosti, Huawei Mate 30 Pro, príde už tento týždeň. Oficiálne predstavenie prebehne už 19. septembra v Mníchove. Aj napriek tomu už poznáme takmer všetky špecifikácie či iné zaujímavosti.

Najnovším kúskom puzzle je fakt, že ohybný OLED displej si Huawei neobjednal u lídra zobrazovacích panelov, Samsungu, ale u konkurenčného LG Display, informoval kórejský server Thelec.kr.

Displej Huawei Mate 30 Pro je známy ako „vodopádový displej“. V praxi to znamená to, že sú jeho boky zahnuté o 90 stupňov. Zaujímavé je, že nezakrivené displeje Huawei odoberá od Samsungu, pokročilejšie panely od LG Display a BOE. Práve LG a BOE mal Huawei udeliť prioritu.

Rovnako sa Huawei postavil aj ku displejom určeným pre P30 a P30 Pro, ktoré predstavil začiatkom roka. Zatiaľ čo na Huawei P30 sa objavil displej od Samsungu, P30 Pro má displej od LG Display a BOE.

Čo sa OLED displejov týka, Samsung prakticky ovláda trh. Je totiž zodpovedný za 82 % podiel na trhu, zatiaľ čo čínska firma BOE ovláda 12 %LG Display len 2 %. To sa však má zmeniť už koncom tohto roka, keď má podiel LG Display raketovo vystreliť najskôr na 4 %, neskôr dokonca na 11 %.

Huawei Mate 30 Pro: Špičková výbava

Huawei Mate 30 Pro má okrem iného ponúknuť aj 4 500 mAh batériu so 40 W rýchlonabíjaním, 27 W bezdrôtovým nabíjaním, nový Kirin 990, 8/12 GB operačnej pamäte RAM a 512 GB úložisko. Veľmi príjemným prekvapením je, že displej na Mate 30 Pro má ponúknuť až 90 Hz obnovovaciu frekvenciu, vďaka čomu bude pôsobiť rýchlejšie a jemnejšie.

Zadnú stranu majú zdobiť až 4 fotoaparáty uložené v kruhovom module. Veľkým otáznikom nateraz ostáva, ako sa Huawei postaví ku chýbajúcim Google službám, ktoré legálne nemôže použiť. Google mu totiž na základe rozhodnutia vlády Spojených štátov nemôže udeliť licenciu.