oneplus 7 pro

Ovládanie jednou rukou: OnePlus pracuje na novej funkcii pre svoje smartfóny

Používateľské prostredie OxygenOS je považované za jedno z najlepších, čo sa týka nadstavieb operačného systému Android spomedzi jednotlivých výrobcov.

Používateľské prostredie OxygenOS je považované za jedno z najlepších, čo sa týka nadstavieb operačného systému Android spomedzi jednotlivých výrobcov.

Prostredie OxygenOS nemá ďaleko od čistej formy operačného systému Android, je rýchle, spoľahlivé a hlavne pravidelne aktualizované. Softvéroví inžinieri venujú veľkú pozornosť spätnej väzbe od zákazníkov, čo je nakoniec vidieť aj na oficiálnom diskusnom fóre výrobcu.

Jeden z užívateľov sa výrobcu pýtal na režim tzv. ovládania jednou rukou, ktoré by uľahčilo používanie zariadení s veľkou obrazovkou. Podobne ako pri iných vlajkových modeloch, aj smartfóny od OnePlus majú väčšie obrazovky s tenšími okrajmi, ktoré sa horšie ovládajú užívateľom s neveľkými rukami.

oneplus
Režm jednej ruky v EMUI UI od Huawei

Výrobca zareagoval, že ovládanie jednou rukou pripravujú. Týkať sa má modelového radu OnePlus 7/7 Pro a OnePlus 7T/7T Pro. Neskôr v budúcnosti by sa mohla funkcia rozšíriť aj do starších modelov. V prípade softvérových inovácií od OnePlus by to nebolo po prvýkrát.

Ovládanie jednou rukou zväčša funguje tak, že sa užívateľské prostredie zmenší a zarovná buď na ľavú, alebo pravú stranu obrazovky. Podľa toho, či je užívateľ ľavák alebo pravák.

Ovládanie jednou rukou je určite vítané, zatiaľ však nie je známe, kedy by mohlo byť formou aktualizácie dostupné. V OnePlus budú skôr dobiehať ako predbiehať. Režim pre jednu ruku ponúkajú zariadenia od Huawei, Samsung, Xiaomi a ďalších výrobcov.

Je však lepšie nasadiť takéto ovládanie neskôr ako nikdy. Snáď sa aktualizácie čoskoro dočkáme.

Total
5
Zdieľaní