oneplus 7 pro

Ovládanie jednou rukou: OnePlus pracuje na novej funkcii pre svoje smartfóny

Používateľské prostredie OxygenOS je považované za jedno z najlepších, čo sa týka nadstavieb operačného systému Android spomedzi jednotlivých výrobcov.

Používateľské prostredie OxygenOS je považované za jedno z najlepších, čo sa týka nadstavieb operačného systému Android spomedzi jednotlivých výrobcov.

Prostredie OxygenOS nemá ďaleko od čistej formy operačného systému Android, je rýchle, spoľahlivé a hlavne pravidelne aktualizované. Softvéroví inžinieri venujú veľkú pozornosť spätnej väzbe od zákazníkov, čo je nakoniec vidieť aj na oficiálnom diskusnom fóre výrobcu.

Jeden z užívateľov sa výrobcu pýtal na režim tzv. ovládania jednou rukou, ktoré by uľahčilo používanie zariadení s veľkou obrazovkou. Podobne ako pri iných vlajkových modeloch, aj smartfóny od OnePlus majú väčšie obrazovky s tenšími okrajmi, ktoré sa horšie ovládajú užívateľom s neveľkými rukami.

oneplus
Režm jednej ruky v EMUI UI od Huawei

Výrobca zareagoval, že ovládanie jednou rukou pripravujú. Týkať sa má modelového radu OnePlus 7/7 Pro a OnePlus 7T/7T Pro. Neskôr v budúcnosti by sa mohla funkcia rozšíriť aj do starších modelov. V prípade softvérových inovácií od OnePlus by to nebolo po prvýkrát.

Ovládanie jednou rukou zväčša funguje tak, že sa užívateľské prostredie zmenší a zarovná buď na ľavú, alebo pravú stranu obrazovky. Podľa toho, či je užívateľ ľavák alebo pravák.

TIP REDAKCIE
36-ročná žena dlhé roky trpela depresiou. Pomohol jej až mozgový implantát

Ovládanie jednou rukou je určite vítané, zatiaľ však nie je známe, kedy by mohlo byť formou aktualizácie dostupné. V OnePlus budú skôr dobiehať ako predbiehať. Režim pre jednu ruku ponúkajú zariadenia od Huawei, Samsung, Xiaomi a ďalších výrobcov.

Je však lepšie nasadiť takéto ovládanie neskôr ako nikdy. Snáď sa aktualizácie čoskoro dočkáme.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať