Volkswagen predstavil novinku: Toto je elektrický nástupca populárneho Golfu

Necelých 30 000 eur.

0
Novinka od VW
Novinka od VW

Nemecká automobilka Volkswagen nám predviedla technickú špecifikáciu finálnej verzie jedného z jej nadchádzajúcich elektromobilov. Novinka nesie názov ID.3 a vyzerá ako populárny Golf s futuristickou karosériou.

Ako informuje tlačová správa, výrobca si za najlacnejší sériovo vyrábaný kúsok hodlá pýtať necelých 30 000 eur. Potenciálni zákazníci dostanú na výber z až troch verzií, takže si na svoje prídu i tí náročnejší. Cenu tej najdrahšej ale zatiaľ nepoznáme. Iba jej čísla.

„Volkswagen je s ID.3 pripravený na budúcnosť. Prirodzený štýl a absolútne intuitívne používateľské skúsenosti demonštrujú nový, elektrický spôsob myslenia,“ prezradil na margo predstavenia šéf dizajnu Klaus Bischoff.

VW ID.3

VW ID.3

VW ID.3

VW ID.3

Základná verzia VW ID.3

Základná verzia Volkswagen ID.3 zahŕňa maximálnu rýchlosť o veľkosti 160 km/h a 45 kWh batériu, ktorá dokáže poskytnúť dostatok energie na to, aby sme podľa WLPT prešli asi 330 kilometrov. Nabíjanie môže prebiehať pri maximálnom výkone 100 kW, ide však o dodatočnú výbavu. Základ ponúka iba 50 kW, takže treba počítať s dlhším procesom.

Stredná verzia VW ID.3

Batéria strednej verzie ID.3 porástla na 58 kWh, čo predĺžilo dojazd na jedno nabitie o necelých 100 kilometrov. Základnú výbavu tu okrem iného tvorí aj 100 kW nabíjanie, preto si už netreba priplácať. Volkswagen tvrdí, že pol hodina od pripojenia nabíjačky zabezpečí približne 300 km.

Najlepšia verzia VW ID.3

TOP vybavená verzia VW ID.3 má v ponuke 550 km dojadz i 125 kW nabíjacie kapacity. Podobne ako pri strednej verzii, ani tentokrát sme sa od výrobcu nedozvedeli žiadne bližšie informácie, ktoré súvisia s cenovkou.

Volkswagen prezradil, že sériovú výrobu odštartuje už v novembri. Prvé kúsky prídu na trh ale až počas leta v roku 2020.