the frame

The Frame: Štýlový smart TV od Samsungu je dostupný aj na slovenskom trhu

Po niekoľkých mesiacoch od oficiálneho predstavenia je aj na slovenskom trhu dostupný inteligentný televízor spoločnosti Samsung, ktorý má jednoduchý názov – The Frame.

Po niekoľkých mesiacoch od oficiálneho predstavenia je aj na slovenskom trhu dostupný inteligentný televízor spoločnosti Samsung, ktorý má jednoduchý názov – The Frame.

The Frame nie je iba kusom elektroniky, ale tiež štýlovou ozdobou domácnosti poprípade priestoru, do ktorého ho užívateľ umiestni. Televízor má netradičný dizajn a využíva modernú QLED technológiu.

the frame
Foto: Samsung

Keď televízor vypnete, doslova sa zmení na obraz. Rám televízora, ktorý má blízko k rámom skutočných obrazov, je vymeniteľný a dostupný v niekoľkých farbách. Umelecké diela, ktoré sa na televízore zobrazujú, sa dajú stiahnuť a zakúpiť prostredníctvom integrovanej aplikácie Obchod s umením.

the frame
Foto: Samsung

Samozrejmosťou je držiak pre inštaláciu na stenu (bez medzery) a pripojenie len jedným, takmer neviditeľným káblom One Invisible Connection, ktorý do televízora privedie okrem obsahu aj elektrickú energiu. The Frame sa dá umiestniť aj na špeciálny stojan Studio Stand, ktorý pripomína stojan na maliarske plátno.

the frame
Foto: Samsung

Pokiaľ sa televízor The Frame práve nepoužíva na sledovanie televízneho vysielania alebo filmov, zobrazuje v Režime umenie dokonalé foto reprodukcie obrazov alebo umelecké fotografie. Snímač jasu upraví farebné podanie tak, aby sa prispôsobil jasu v miestnosti. Taktiež je možné si nastaviť, ako dlho sa majú obrazy zobrazovať v prípade, že v miestnosti nikto nie je. Stará sa o to pohybový senzor.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Xiaomi mieri na úplný vrchol, oznámilo kľúčovú spoluprácu s Leica!
the frame
Foto: Samsung

Majitelia The Frame majú na výber zo siedmich možností zobrazenia svojich fotografií a desiatich farebných podkladov. Na jednej obrazovke tak môžu mať až tri fotografie, alebo jednu rozdelenú do troch častí ako triptych, panorámu či mix.

The Frame – cena

Samsung The Frame sa u nás predáva od 16. septembra za 999 EUR v 43″ uhlopriečke. Dostupné sú aj väčšie rozmery. 49″ za 1199 EUR, 55″ za 1399 EUR a 65″ za 1799 EUR.

Ak si televízor zakúpite do konca roka, t.j. do 31. 12. 2019, dostanete k nemu vymeniteľný rám v hodnote 129 EUR a 4-mesačné predplatné v aplikácii Obchod s umením. Obsahuje viac ako 1000 digitálnych stvárnení umeleckých diel. V bežnom režime stojí predplatné 5,99 EUR mesačne.

Vzhľadom na koncepciu a ceny je tento televízor určený hlavne pre špecifickú skupinu zákazníkov. Podľa tlačovej správy patrí The Frame do prominentného lifestylového radu televízorov Samsung. Ďalšie informácie nájdete na adrese samsung.com/sk.