spotify

Spotify podporuje umelcov. Švédska služba odkúpila SoundBetter

Po nedávnych novinkách ohľadom kontroly využívania rodinných predplatných tu máme ďalšiu správu týkajúcu sa populárnej streamovacej služby.

Po nedávnych novinkách ohľadom kontroly využívania rodinného predplatného tu máme ďalšiu správu týkajúcu sa populárnej streamovacej služby Spotify. Tá sa totiž rozhodla odkúpiť spoločnosť SoundBetter, píše TechCrunch.

Cieľ tohto rozhodnutia zo strany hudobnej služby je zrejme mnohým neznámy, a preto si ho trochu priblížime.

Spoločnosť či služba SoundBetter ponúka umelcom možnosť rásť. Pod jej krídlami má každý nádejný tvorca možnosť zohnať rôznych užitočných odborníkov – textárov, producentov či zvukárov.

Spolupráce však nemusia vznikať len medzi umelcami a odborníkmi. Existuje totiž aj možnosť skontaktovať sa s ostatnými tvorcami, vďaka čomu môžu v prípade záujmu na vytvorení novej skladby spolupracovať.

SoundBetter teda môžeme chápať aj ako náhradu za nie tak úplne zaniknutú službu Spotify for Artists, pričom aktuálne je do nej zaregistrovaných približne 180 tisíc používateľov.

TIP REDAKCIE
OnePlus 10 Pro oficiálne: Prvotriedny výkon si najskôr užijú zákazníci v Číne

Za využívanie výhod, ktoré služba ponúka, sa samozrejme bude platiť. Táto suma by však nemala byť horibilne vysoká, mala by byť teda prijateľná pre každého.

Cena, za ktorú švédska spoločnosť SoundBetter odkúpila, doposiaľ nebola bližšie špecifikovaná. Netrúfame si však tvrdiť, že išlo o extrémne vysokú investíciu zo strany Spotify, keďže službu aktuálne používa viac ako 232 miliónov ľudí, pričom až 108 miliónov z nich sú predplatitelia Premium.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať