Obrovské zmeny v Samsungu už budúci rok? Firma môže spojiť Galaxy S a Galaxy Note

Samsung plánuje obrovské zmeny.

2
Foto: Digital Trends

Samsung už takmer dekádu každý rok predstavuje dve vlajkové lode – jednu z radu Galaxy S a ďalšiu z radu Galaxy Note. Toto sa však podľa najnovších informácií môže skončiť skôr, než by sme čakali. S informáciou prišiel známy informátor Evan Blass, ktorého citoval server PhoneArena.

Galaxy S a Galaxy Note v jednom

Samsung ešte počas predstavovania Galaxy S10 priznal, že si nie je celkom istý tým, či bude budúcoročná vlajková loď niesť označenie Galaxy S11. Označenie (pravdepodobne číselné) je vraj príliš dlhé, čo sa nepáčilo vedeniu spoločnosti.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Galaxy Note10+: O krok bližšie k dokonalosti

Firma sa už niekoľko mesiacov radí o možnosti spojiť telefóny radu Galaxy S a telefóny radu Galaxy Note, čím by chceli zjednotiť zariadenia, ktoré vyrábajú. Je nutné dodať, že tieto plány ešte nie sú finálne, preto sa na to netreba spoliehať. Diskusie však majú stále prebiehať. Implementácia zmien by v prípade odsúhlasenia radikálneho plánu mohla prebehnúť už budúci rok.

Samsung Galaxy Note10+

Je Galaxy Note len Galaxy S + pero?

Mnohí kritici Samsungu firme už dlhšiu dobu vyčítajú, že Galaxy Note nie je nič iné ako Galaxy S, ku ktorému dostanete pero navyše. Vyzerá to tak, že podobne to vidí aj Samsung.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Galaxy S10+: Prichádza ultimátna vlajková loď!

Nič nie je dohodnuté. Diskusie stále prebiehajú. Je však možné, že ak plán dostane zelenú, namiesto Galaxy S11 budúci rok uvidíme nový Galaxy One,“ informoval zdroj. Ak by to firma do februára 2020 nestihla, jednoducho počká na ďalší rok.

Možná podoba vyklápačky
Možná podoba vyklápačky (ZDROJ LetsGoDigital)

Skladacie telefóny namiesto Galaxy Note

Samsung plánuje uvoľnené miesto po Galaxy Note zaplniť druhou, resp. treťou generáciou skladacieho smartfónu Galaxy Fold. Všetko však závisí od toho, ako sa prvej generácii bude dariť v predajoch a či sa nevyskytnú ďalšie nepríjemné problémy.

Druhá generácia Galaxy Fold má ponúknuť 6,7-palcový ohybný OLED displej s malým výrezom (ako pri Note 10). Skladať sa má vertikálne, teda podobne ako Motorola Razr. Zariadenie má byť tenšie, kompaktnejšie a podstatne lacnejšie. Cieľovou skupinou sú však ľudia, ktorí od zariadení očakávajú luxus a módu, nie maximálnu technologickú výbavu.

Zároveň je možné, že Samsung na trh uvedie dva modely skladacích smartfónov. Jedným z nich môže byť priamy nástupca Galaxy Fold s displejom, ktorý z malého telefónu spraví tablet. Tým druhým zas môže byť konkurencia pre Motorola Razr s nižšou cenovkou.

Je zjavné, že juhokórejská firma má toho naplánované skutočne veľa. Nám teda neostáva nič iné ako čakať.