Nezvestný muž sa našiel mŕtvy. Biele auto ponorené v jazere bolo objavené vďaka Google Earth

Najbližší obyvateľ si auta na kraji jazera nikdy nevšimol.

1
Zdroj: The Guardian

Verili by ste scenáru, kedy si náhodný človek sadne, otvorí si aplikáciu Google Earth s úmyslom prezrieť si svoju starú štvrť na Floride, no pritom nájde stopy po mužovi, ktorý je už 22 rokov nezvestný? Presne toto sa totiž naozaj stalo, informuje web The Guardian.

Neznámy muž si pri prezeraní snímok v Google Earth všimol niečoho, čo sa veľmi nápadne podobalo na auto ponorené pod hladinou jazera. Vtedy ešte asi netušil, že sa v ňom nachádzajú telesné ostatky muža menom William Moldt, ktorý sa stratil ešte v roku 1997. V tom čase mal presne 40 rokov.

Po spozorovaní záhadného úkazu muž okamžite kontaktoval aktuálneho majiteľa svojho bývalého domu. Ten za použitia dronu zistil a zároveň potvrdil, že na okraji jazera sa skutočne nachádza biele auto.

Zdroj: The Guardian

Policajti na miesto dorazili krátko po objasnení záhadnej situácie. V aute, ktoré z jazera vytiahli, sa nachádzali zvyšky tela. Následné testy potvrdili, že pozostatky skutočne patria nezvestnému Williamovi.

Domov nikdy nedorazil

William v roku 1997 navštívil nočný klub. Keď z neho v osudný deň odchádzal, údajne nebol pod vplyvom alkoholu. Mrazivým a smutným faktom je, že pred zmiznutím ešte stihol zavolať svojej priateľke, pričom jej oznamoval, že už čoskoro príde domov. Do cieľovej destinácie však nikdy nedorazil.

TIP REDAKCIE
Apple vybral TOP 10 najlepších fotografií zachytených so smartfónmi iPhone

Mnohých isto udivuje, ako si súčasný obyvateľ domu nedokázal všimnúť auto ponorené na okraji jazera. To samozrejme zaujímalo aj políciu. Barry Fay ale prisahá, že auta si skutočne nikdy nevšimol. Mali by sme ale ešte dodať, že zhora vidno všetko oveľa lepšie, ako z bežnej perspektívy.